Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Астън Вила удари Лестър за втората си победа като гост, въпреки че Уоткинс продължава с пропуските

Астън Вила постигната втората си победа в първенството през този сезон, след като надделя с 2:1 над Лестър на "Кинг Пауър Стейдиъм". И двата успеха бирмингамци постигнаха в свои гостувания, след като в първия кръг пречупиха и Уест Хам в Лондон.

Джордан Аю дебютира като титуляр в Премиър лийг за Лестър, след като се разписа през седмицата срещу Транмиър. Оливър Скип също стартира за първи път в лигата за "лисиците". Друго ново попълнение - Калеб Околи, също бе част от титулярния състав.

Унай Емери бе направил само една промяна - Ламар Богард започна на мястото на контузения Мати Кеш за дебюта си във Висшата лига.

Лестър владееше повече топката през първата част, но по-опасните атаки и по-чистите положения бяха създадени от гостите. На два пъти Оли Уоткинс бе извеждан сам срещу Хермансен, но не успяваше да го преодолее. Така английският национал потвърди впечатлението, че не е във форма, след като направи сериозни пропуски и в двубоя с Арсенал. В 28-атата минута Тилеманс изпълни хитро фаул, като изведе Рамзи в наказателното поле. Той подаде по земя към Амаду Онана, който отблизо прати топката във вратата.

В 63-тата минута Джон Дюран, който се появи като резерва само две минути по-рано, удвои преднината на Астън Вила след силен удар с глава. Десет минути по-късно обаче Лестър върна едно попадение. Тук две резерви изработиха попадение. Мавидиди проби до аутлинията, след което центрира, топката бе отклонена към Факундо Буонаноте, който от въздуха я прати във вратата.

"Лисиците" опитаха да стигнат до равенството, но нямаха сили да го направят. В добавеното време Дейвид Куут бе напът да отсъди дузпа след нарушение срещу Варди, но веднага стана ясно, че нападателят е бил в положение на засада, така че това спаси гостите.