Барселона показа страховита мощ и за малко да вкара десет гола

Барселона се развихри и унижи Валядолид с гръмкото 7:0 на “Монтжуик” в мач от четвъртия кръг на Ла Лига. Това означава, че каталунците посрещат първата пауза за сезона с пълен актив от 12 точки, като са на цели седем пред шампиона Реал Мадрид, който в неделя вечер посреща Бетис. Освен това тимът на Ханзи Флик първи в първенството реализира двуцифрен брой попадения - 13.

Рафиня блесна с хеттрик (20’, 64, 72’) и две асистенции към Дани Олмо (83’) и Феран Торес (85’), с което направи може би най-силния си двубой с екипа на клуба. Роберт Левандовски (24’) и Жул Кунде (45’) вкараха другите попадения, а Ламин Ямал също се отличи с две голови подавания. Отделно домакините нацелиха три греди, а и пропуснаха няколко чисти положения, в това число и такива сами срещу вратаря, което ги спря от поне десет гола.

За впечатляващия резултат "помогна" и безличният съперник, който с лекота оставяше пространства за връхлитащите състезатели на Барса. И все пак Валядолид, който е новак, има 4 точки на сметката си, а при предишното си гостуване беше загубил само с 0:3 от Реал Мадрид.

Дани Олмо, който днес беше титуляр, пропусна да изведе своите напред след само четири минути, когато негов удар срещна страничната греда. В 9-ата той все пак насочи топката в мрежата, но пък беше маркирана негова засада, заради което попадението не беше зачетено.

Барса продължи да натиска и в 20-ата минута поведе в резултата. Тогава Пау Кубарси изведе Рафиня, който с лекота овладя и насочи кълбото зад гърба на Хейн за 1:0.

От идентична ситуация само четири минути по-късно Левандовски направи 2:0. Тогава той се възползва от подаване на Ламин Ямал.

След тези попадение на терена не се промени нищо. Играчите на Валядолид не успяваха да се противопоставят на домакините и предимно се защитаваха. В 41-вата гредата отново лиши Олмо от попадение.

Същата лява греда на Хейн беше уцелена и от Жул Кунде в продължението на полувремето, но след това топката все пак продължи пътя си към мрежата за 3:0.

След паузата играта продължи като през първото полувреме и шансовете не закъсняха. Само в рамките на 55-ата минута първо Олмо направи голям пропуск след подаване на Ямал, а секунди по-късно Рафиня не успя да преодолее вратаря едно на едно.

Нацелените от футболисти Барса греди се увеличиха на три в 57-ата, като този път късметът не беше на страната на Левандовски.

Смазващото превъзходство на домакините донесе четвърти гол, вкаран от Рафиня в 64-тата минута. Тогава бразилецът имаше шанс да завърши атака с участието още на Ямал и Левандовски.

Играчите на Ханзи Флик отиграха блестяща контраатака в 72-рата, при която Ямал изведе Рафиня сам срещу вратаря и той заби третия си гол, с което резултатът набъбна на 5:0.

След като на два пъти удари гредите, Олмо все пак успя да стигне до заветното за себе си попадение, реализирайки за 6:0 в 82-рата.

И това не беше всичко, защото в 85-ата Рафиня подаде на Феран Торес за 7:0.

В първия си мач след паузата - на 15 септември, Барселона гостува на Жирона.