Вихрен навакса два гола пасив и измъкна точка от дубъла на Септември (София)

Вихрен (Сандански) се спаси от загуба срещу младия тим на Септември (София) II и в крайна сметка стигна до реми, след като изоставаше с 0:2 до 75-ата минута на срещата. Това бе и първият двубой от 6-ия кръг на Югозападната Трета лига, това бе и първо равенство за селекцията на Николай Николов-Чезето в първенството.

Гостите откриха в 34-тата минута чрез Адриян Лазаров, който отправи много хубав удар от границата на наказателното поле и изведе столичани напред. Домакините на практика проспаха първото полувреме, като нямаха нито един точен удар към вратата на гостите.

Втората част започна ужасно за домакините и в 63-тата минута Жулиян Иванов удвои при перфектна контраатака на Септември II. След 70 минути игра много тежка контузия получи Калоян Тодоров. Тук повече от 5 минути не се игра футбол, а главният съдия Васил Минев даде само 4 минути продължение на мача.

В 75-ата Методи Костов успя да намали след удар с глава, при който топката премина голлинията, макар че гостите протестираха в ситуацията. Страничният съдия Георги Великов сигнализира за това попадение. 10 минути преди края на мача Дмитро Сидоренко нацели страничната греда, а веднага след това вратарят Александър Радков отрази удари на Методи Костов и Даниел Пехливанов.

За крайното 2:2 точен бе Марио Евтимов в 84-тата минута. До края на мача натискът на домакините бе много силен, но те не можаха да направят пълен обрат. В следващия кръг Вихрен ще гостува на Балкан (Ботевград), а дубълът на Септември приема Банско.