Сердюк и Карагарен разпиляха Ботев под Околчица, а ЦСКА 1948 продължава без загуба в efbet Лига

ЦСКА 1948 постигна категоричен успех с 3:0 при гостуването си на Ботев (Враца) в двубой от седмия кръг на efbet Лига. Над всички за победителите беше Евгений Сердюк, който се разписа на два пъти - в края на първото полувреме и в 68-мата минута. Преди това Бирсент Карагарен (8‘) беше осигурил ранен аванс на своя тим след груба грешка в противниковата защита.

Домакините също имаха добри възможности за гол, но Петър Маринов направи няколко ключови спасявания и запази поредна "суха мрежа".

Отборът на Валентин Илиев остава без загуба от началото на родния шампионат с три равенства и вече две победи. Това отрежда на ЦСКА 1948 деветото място във временното класиране. Врачани пък прекъснаха добрата си серия, а към момента заемат 12-ата позиция с актив от 6 точки.

В следващия кръг столичани приемат Левски, а за тима на Тодор Янчев предстои ново домакинство - този път на Спартак (Варна).

Домакините започнаха по-активно и в четвъртата минута Мартин Смоленски отправи удар от удобна позиция, но изпрати топката покрай вратата.

Четири по-късно ЦСКА 1948 откри резултата чрез Бирсент Карагарен, който се възползва от неразчетено връщане на кълбото от Меси Биатомусока към Федерико Бариос. Нападателят на гостите изпревари противниковия страж и попадна в прегръдките на своите съотборници - 0:1.

Малко след попадението тимът на Валентин Илиев имаше добра възможност да удвои преднината си, след като Карагарен изведе Сердюк очи в очи с Бариос, но вратарят на врачани се намеси по страхотен начин. В 15-ата минута Умарбаев стреля от границата на наказателното поле, но топката профуча на сантиметри от левия страничен стълб.

В средата на първото полувреме Браян Переа се справи с Райън Бидунга и нанесе опасен изстрел, който обаче беше отразен без проблеми от Петър Маринов.

До почивката стражът на ЦСКА 1948 направи няколко ключови спасявания, а в добавеното време на първата част "червените", които днес играха в бяло, удвоиха преднината си. Радослав Кирилов получи страхотно извеждащо подаване зад гърба на защитата на Ботев, напредна с топката и подаде към Евгений Сердюк, който нямаше как да сбърка на празна врата.

В 57-мата минута Сердюк и Карагарен взаимодействаха добре в наказателното поле, а последният беше много близо до това да реализира второто си попадение днес, но Стефан Цонков блокира удара му.

Малко след като измина час игра от началото на срещата Евгений Сердюк беше изведен от Талис, изпревари Федерико Бариос, но не успя да отправи изстрел и Меси Биатомусока се възползва от това, за да елиминира опасността.

В 65-ата минута Радослав Кирилов принуди Бариос да спасява, след като стреля коварно под горната греда.

Само три по-късно Бирсент Карагарен подаде към Евгений Сердюк, който се справи със Стефан Цонков в наказателното поле и с мощен шут не остави шансове на вратаря на домакините - 0:3.

Четвърт час преди края на редовното време Петър Маринов прояви отличен рефлекс срещу Иван Василев, който беше изведен очи в очи със стража на ЦСКА 1948. При последвалия корнер кълбото се озова в мрежата на гостите, но попадението беше отменено заради нарушение в атака на Браян Переа.

В оставащото време Марио Илиевски също имаше възможност да запише името си сред голмайсторите, но, останал очи в очи с Бариос, не успя да го преодолее.

Дълбоко в добавеното време гостите стигнаха и до четвърто попадение, дело на Бирсент Карагарен, което обаче беше отменено заради нарушение на Емил Ценов срещу Иван Василев в началото на атаката.

БОТЕВ (ВРАЦА) 0:3 ЦСКА 1948

0:1 Бирсент Карагарен (8)
0:2 Евгений Сердюк (45+1)
0:3 Евгений Сердюк (68)

Стартови състави:

БОТЕВ (ВРАЦА): 34. Федерико Бариос, 6. Давид Суарес, 9. Даниел Генов, 11. Мартин Ачков, 19. Браян Переа (К), 20. Меси Биатомусока, 21. Бубакар Траоре, 22. Антоан Стоянов, 24. Мартин Смоленски, 25. Деян Лозев, 33. Стефан Цонков;

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 91. Райън Бидунга, 14. Теодор Иванов, 7. Талис, 39. Парвизджон Умарбаев, 28. Неделко Пишчевич, 10. Радослав Кирилов (К), 9. Бирсент Карагарен, 25. Евгений Сердюк, 21. Емил Ценов, 19. Стив Фуртадо.