Автогол успокои Копенхаген

Отборът на ФК Копенхаген се класира за основната схема на Лигата на конференциите след равенство 1:1 в плейофния реванш срещу тима на Килмарнък.

Датчаните бяха спечелили първия мач с 2:0, но потрепериха, след като допуснаха ранно попадение, което Марли Уаткинс отбеляза в 16-ата минута за шотландците, но то не даде необходимия имбулс за островитяните. Те дори си вкараха автогол след почивката, който бе дело на Левис Майо в 68-ата минута.

До края нови голове не паднаха и играчите на Копенхаген продължиха напред след общ резултат 3:1

Датчните успяха да споделят радостта от класирането с феновете си веднага, като имаше солидна гостуваща агитка в Шотландия.