Санкт Гален изхвърли Трабзонспор след дузпи, Савич големият грешник за турците

Отборът на Санкт Гален се класира за основната схема на третия по-сила турнир, организиран от УЕФА - Лига на конференциите. Швейцарците елиминираха тима на Трабзонспор след победа с 6:5 след изпълнение на дузпи.

Първият мач бе завършил при нулево равенство, като сега съперниците не успяха да се победят след 120 минути игра и 11-метровите наказателни удари решиха развръзката.

Швейцарците поведоха през първата част, когато се разписа Исак Шмит в 31-вата минута, а след почивката Енис Дестан изравни за домакините в 52-рата минута. До края нови голове не паднаха и съответно мачът отиде в етап на две продължения по 15 минути.

Промени в резултата нямаше и там, което прати двубоя в заключителната фаза на изпълнение на дузпи. Там швейцарците бяха безупречни и вкараха всичките си пет опита, докато южните ни съседи сбъркаха само веднъж, което беше фатално за тях.

За победителите точни от бялата точка бяха Йован Милошевич, Алберт Валци, Мустафа Сисе, Бастиен Тома и Стефан Амброзиус. За турците пък се разписаха Стефано Денсвил, Трезеге, Борна Баришич и Денис Драгуш, а големият грешник бе Стеван Савич, който пропусна решителната последна дузпа.