Сензацията Ноа влезе в групите на Лигата на конференциите

Отборът на Ноа продължи сензационното си представяне в Лигата на конференциите и се класира и за груповата фаза на турнира. Съставът от Армения загуби с 1:3 реванша с Ружомберок в Словакия, но победата с 3:0 в първия мач му гарантира продължаване напред с общ резултат 4:3.

Срещата не се разви никак добре за гостите, които още на полувремето вече бяха допуснали два гола във вратата си, дело на Оливер Лутеран в 10-ата и Ян Хладик в 45-ата минута.

В 70-ата минута ситуацията стана още по-сложна, след като Пабло получи втори жълт и червен картон, оставяйки Ноа с 10 души на терена, след като извърши нарушение за дузпа, която Мартин Бода превърна в гол, изравнявайки резултата от двата мача.

Арменците обаче показаха страхотен дух и с човек по-малко се добраха до толкова нужния им гол, дело на Матеуш Аиаш в 88-ата минута за крайното 3:1.

Така Ноа, който преди това отстрани гръцкия гранд АЕК, се добра и до груповата фаза на турнира и очаква с нетърпение жребия утре.