Олимпия разпердушини Риека, бесни фенове на хърватите опитаха да нахлуят на терена

Олимпия (Любляна) намери място в основната фаза на Лигата на конференциите след впечатляваща победа с 5:0 над Риека. Още с равенството преди седмица словенският тим показа, че хърватите ги чака тежък реванш, но крайният резултат със сигурност е надминал и най-смелите очаквания на феновете на "Стожице".

Мачът беше прекъснат за около 20 минути през второто полувреме, когато фенове на Риека започнаха да хвърлят факли и се опитаха да нахлуят терена, но полицията се намеси и ги изведе от стадиона. По това време вече бяха паднали и петте гола за Олимпия. По два пъти се разписаха Педро Лукас и Талисон, а едно попадение добави Дино Коич.

За основната фаза на турнира се класира и Млада Болеслав. Чешкият тим срази с 3:0 като гост унгарския Пакш, след като първият мач завърши 2:2. Попаденията за Млада Болеслав отбелязаха Ламин Джаво, Мартин Кралик и Матей Пулкраб през второто полувреме.

Домакините, които излязоха с 11 унгарци в състава си, доминираха до почивката, но не успяха да вземат аванс. В 48-ата минута Джаво се откубна и от границата на наказателното поле откри резултата. В 55-ата Мартин Кралик удвои с глава и сякаш пречупи съпротивата на Пакш. Точка на спора сложи резервата Пулкраб в добавеното време.

Кипърският Пафос, който в предишния кръг елиминира драматично ЦСКА 1948, продължава участието си в Лигата на конференциите след гръмка победа с 3:0 над ЧФР Клуж. Румънците пристигнаха на Острова на Афродита с гол аванс, но бяха тотално надиграни от състава на Хуан Карлос Карседо.

Първоначалният натиск на Пафос не даде резултат, но постепенно защитата на ЧФР започна да се огъва. В 28-ата минута подаване на Жайро стигна до Жажа, който откри в полза на Пафос. Само три минути по-късно Давид Голдар вкара втори гол за домакините, а веднага след почивката Муамер Танкович реализира дузпа и осигури спокойствие на кипърците в оставащите минути.