Байер започна успешно защитата си на Купата на Германия

Настоящият носител на Купата на Германия Байер (Леверкузен) стартира успешно защитата си на трофея от миналия сезон, след като спечели с 1:0 като гост на четвъртодивизионния Карл Цайс (Йена) в последния двубой от първия кръг на турнира.

Чаби Алонсо очаквано не реши да заложи на оптималния си стартов състав, с което може да се обясни пестеливата победа на германския шампион. Играчите на Леверкузен доминираха през целия мач, но без да блестят с представянето си. В 31-вата минута Амин Адли можеше да открие резултата, но при далечния му шут топката срещна едната странична греда. “Аспирините” все пак стигнаха до победен гол в 52-рата минута, когато появилият се в игра след почивката Алехандро Грималдо центрира по чудесен начин, а Йонас Хофман се разписа с глава, с което прати своя тим в следващия кръг на състезанието.