Аймен Суда блесна за Пирин при разгром над Етър

Отборът на Пирин (Благоевград) прегази Етър с 4:1 в дербито от шестия кръг на Втора професионална лига. В герой за "орлетата" се превърна Аймен Суда, който заби три гола. Едно попадение добави и Валентин Йосков. Точен за "болярите" пък бе Мартин Николов.

Първата интересна ситуация в битката се откри чак в 18-ата минута, когато Валентин Йосков вкара много красив гол с глава.

Четири минути по-късно "орлетата" удариха за втори път гостите от Велико Търново. В автор на попадението се превърна Аймен Суда, който вкара с прецизен шут по земя от границата на наказателното поле.

В 56-ата минута Иван Коконов получи добра възможност да намали изоставането на своя отбор, но ударът му удобна позиция премина далеч над целта.

Две минути по-късно Александър Дюлгеров центрира в наказателното поле към Валентин Йосков, който отправи точен изстрел с глава, но Станислав Нисторов се намеси майсторски, за да не допусне трети гол в мрежата си.

9 Пирин (Благоевград) 4:0 Етър

В 63-ата минута Аймен Суда успя да матира стража на "болярите", но страничният съдия маркира засада и попадението не бе зачетено.

В 88-ата минута Аймен Суда направи резултата 3:0. Атакуващият футболист се справи с вратаря на Етър, след което без проблеми прати кълбото в мрежата му.

Две минути по-късно Суда заби своя хеттрик. Той получи пас вляво, а нападателят имаше достатъчно време, за да се прицели и да матира Станислав Нистиров.

В последните секунди Мартин Николов вкара почетно попадение за Етър, оформяйки крайния резултат в сблъсъка.

С този успех Пирин се качи на върха с актив от 16 точки. Етър остава на четвърта позиция с шест пункта по-малко.

ПИРИН - ЕТЪР 4:1

1:0 Валентин Йосков (18)
2:0 Аймен Суда (22)
3:0 Аймен Суда (88)
4:0 Аймен Суда (90)
4:1 Мартин Николов (90+2)

Стартови състави:

Пирин: 76. Красимир Костов, 71. Христо Петров, 5. Николай Бодуров, 8. Лазар Боянов, 38. Александър Дюлгеров, 4. Борис Иванов, 6. Богомил Божуркин, 7. Георги Вълчев, 17. Запро Динев, 10. Аймен Суда, 98. Валентин Йосков

Етър: 12. Станислав Нисторов, 10. Айкут Рамадан, 8. Атанас Атанасов, 4. Георги Александров, 16. Георги Иванов, 13. Дидис Пита, 17. Иван Коконов, 7. Кольо Станев, 77. Мартин Николов, 6. Филип Ангелов, 23. Антони Ангелов