Лудогорец не впечатли, но все пак взе трите точки в Стара Загора

Лудогорец не впечатли особено с играта си срещу Берое, но все пак взе трите точки в Стара Загора след победа с 1:0 в двубой от 6-ия кръг на efbet Лига. Тодор Неделев (65) отбеляза единственото попадение в срещата от дузпа, отсъдена след намесата на ВАР.

В 10-ата минута шут на Рик Джонатан беше блокиран от защитник и въпреки това премина много близо до гредата на домакините. Минута по-късно и Фон Витри опита да стреля от около 30 метра. Опитът му не бе никак лош, но и той беше неточен. В 30-ата минута отново Фон Витри шутира, но и този път в аут. Видимо Лудогорец бе по-активният тим и задържаше по-продължително време топката, докато Берое дебнеше своя момент на контраатака.

Такъв се откри в 33-ата минута, в която домакините изнесоха бързо топката, а накрая тя бе центрирана в наказателното поле, където Годой изпревари защитата, но шутира в аут. В ответната атака и Ивайло Чочев не показа необходимата точност.

В 38-ата минута се откри най-чистата възможност в мача. Тодор Неделев изпълни безупречно корнер, а Якуб Пьотровски атакува топката и нанесе силен удар с глава, който разтресе горната греда. След това защитата на домакините се намеси и до гол не се стигна.

Полувреме завърши с шут на Рик Джонатан в аут. В 52-рата минута опасен удар на Тодор Неделев от границата на наказателното поле прелетя над горната греда. В 63-ата минута Лудогорец получи правото да изпълни дузпа. Оиер Сареги задържа глупаво Спас Делев в наказателното поле, а нападателят на шампионите само това и чакаше, за да падне на тревата. Първоначално главният съдия Владимир Вълков не отсъди нарушение, но след намесата на ВАР промени решението си.

Зад топката застана Тодор Неделев, който не сбърка, пращайки вратаря в обратния ъгъл.

В заключителните минути на срещата Берое излезе по-напред в опит да пресира и да натисне Лудогорец в неговата половина. Това позволи на Лудогорец да организира добра контраатака в последната минута на редовното време. Георги Русев спечели доста метри с дрибъл и пусна пас в коридор към Квадво Дуа. Нападателят предпочете да заложи на силата и сбърка.

В добавеното време и Серджио Падт трябваше да се намесва след много силен удар на Франциско Сагардия. До края гол не падна и така Лудогорец се поздрави с трите точки, спечелени доста трудно.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1
0:1 Тодор Неделев (65 д)

Стартови състави:

Берое: 1. Артур Мота, 2. Оиер Сареги, 3. Хуан Пабло Саломони, 4. Франко Минго, 5. Лучиано Скуадроне, 8. Сегундо Пахаме, 9. Сантиаго Годой, 12. Винисиус Белоти, 15. Енцо Барето, 17. Хуан Карлос Пинеда, 24. Стефан Гаврилов;

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 8. Тодор Неделев, 11. Кайо Видал, 12. Руан Секо, 15. Едвин Куртулус, 16. Аслак Фон Витри, 18. Ивайло Чочев, 24. Оливие Вердон.