ЦСКА 1948 с първа победа в efbet Лига, "екзекутира" един от "екзекуторите" на ЦСКА - София

ЦСКА 1948 постигна първа шампионатна победа за новия сезон, след като надигра с 2:0 Славия в мач от шестия кръг на efbet Лига. Талис откри резултата в 24-ата минута, а в 52-ата Евгени Сердюк удвои.

15 ЦСКА 1948 2:0 Славия

"Белите" държаха повече топката, но домакините направиха няколко образцови контраатаки, след които можеха да вкарат още попадения, и в крайна сметка заслужено взеха трите точки. Освен това футболистите на Валентин Илиев продължават да са един от двата тима, които все още нямат поражение в първенството. Другият е Лудогорец, който по-късно гостува на Берое.

Славия пък записа първа загуба след две поредни победи, втората от които дойде след силна игра срещу ЦСКА - София преди седмица.

Иначе в състава на "червените" имаше доста промени поради различни причини. Аут заради контузии бяха левият бек Василев и таранът Илиевски. Капитанът Радослав Кирилов спази традицията да не играе срещу Славия, а титулярните централни бранители Теодор Иванов и Емил Ценов останаха на пейката.

При "белите" нямаше изненади, а сред титулярите започнаха няколко футболисти, преминали и през ЦСКА 1948.

Минути преди началото на срещата контузия на загрявката получи капитанът на "червените" Даскалов, който бе заменен от Ценов.

Домакините започнаха по-активно срещата и в 7-ата минута можеха да открият резултата. Октавио получи извеждащо подаване в наказателното поле на Славия и намери великолепно с едно докосване Сердюк. Таранът на "червените" обаче не уцели добре топката и я търколи в ръцете на Вуцов от 6-7 метра.

В 18-ата минута Вуцов изби ефектен изстрел от воле на Карагарен. Крилото засече от въздуха пред наказателното поле на съперника, но стражът на "белите" плонжира и извади в корнер.

По-дейната игра на ЦСКА 1948 бе материализирана в 24-ата минута. Тогава "червените" организираха контраатака. Сердюк получи на дясното крило, задържа добре топката, след което намери Талис на около 23-24 метра пред вратата на гостите. Бразилецът отправи топовен шут с десния крак, чрез който не остави шанс за реакция на Вуцов.

120 секунди след това Томбак завърши със силен удар извън наказателното поле атака на "белите", но той профуча над напречната греда.

В 35-ата минута нова контраатака на домакините като по чудо не завърши с още едно попадение. Талис преодоля на скорост двама противникови футболисти, с което създаде числено предимство за своите, които бяха трима срещу един в бяло. Бразилецът подаде на Карагарен, а крилото стреля покрай дясната греда.

Преди това Славия изпълни 4-5 корнера един след друг, но те не доведоха до някаква по-сериозна опасност пред Маринов.

В 40-ата минута Зеедорф осъществи опасен пробив отляво, преодолявайки Карагарен и Фуртадо, след което намери Николов. Таранът на гостите пробва да вкара ефектно с пета, но не успя.

Три минути след това домакините разиграха добре в половината на съперника, а атаката завърши с шут на Сердюк след подаване отляво, но в аут.

Пет минути след началото на второто полувреме Зеедорф центрира отдясно към Николов, който отправи параболичен удар с глава в аут.

ЦСКА 1948 отговори подобаващо на предизвикателството в 52-ата минута. Маринов изпрати дълго подаване към центъра на терена. Там Зеедорф върна с глава за Георгиев, но неточно. Сердюк се възползва от грешката, надбяга централния защитник на гостите, преодоля Вуцов, който го фаулира, но украинецът не падна, а се задържа на крака, и вкара в празната врата.

Малко по-късно "червените" бяха близо и до трети гол, но Бидунга стреля с глава в аут, засичайки на първата греда центриране от корнер.

В 64-ата минута 18-годишният Балов пропусна невероятно положение. Талантът на "белите" получи подаване по земя на празна врата от Томбак, но направи по-трудното и не улучи празната врата от два метра.

В 76-ата минута Карагарен преодоля последователно Чунг До, Александров и Йеленкович пред наказателното поле на Славия. След това изведе Топузов фронтално срещу Вуцов, а стражът спаси удара на резервата на "червените".

Последва спокойна заключителна част до 88-ата минута, когато Томбак центрира към задната греда, където бе Зеедорф. Нидерлавдецът отправи удар от въздуха, но Маринов спаси. Последното положение отново бе пред вратата на ЦСКА 1948 и пак завършено от Зеедорф. Нидерландецът отправи мощен шут в даденото от рефера Георги Кабаков 5-минутно продължение, но в аут.

ЦСКА 1948 - СЛАВИЯ 2:0