"Червените" представят официално Александър Томаш като треньор на тима

Мадуеке и Палмър се развихриха за Челси, а Феликс сложи черешката при първия успех на Мареска в Премиър лийг

Енцо Мареска записа първия си успех в Премиър лийг, след като Челси разгроми с 6:2 Уулвърхамптън като гост в двубой от втория кръг. “Вълците” бяха много неудобен съперник на “сините” в последно време, като Челси имаше само един успех в предишните осем мача между двата отбора, а освен това Уулвс бе в серия от три поредни успеха срещу този съперник. Днес обаче атаката на Челси се развихри и въпреки че отборът имаше някои проблеми в защита, лондончани заслужиха успеха. Нони Мадуеке (49’, 58’, 63’) отбеляза хеттрик, а Коул Палмър (45’) добави едно попадение и три асистенции. Николас Джаксън (2’) и Жоао Феликс (80’), който отбеляза повторния си дебют с гол, оформиха разгрома. Матеус Куня (27’) и Йорген Ларсен (45+6’) се разписаха за “вълците”, които стояха добре преди почивката, но през втората част рухнаха.

Мареска стана първият мениджър в историята на Премиър лийг, който печели първото си гостуване в първенството, след като тимът му е отбелязал шест гола.

Мареска бе направил две промени в сравнение с дербито с Манчестър Сити от първия кръг. Нони Маудеке влезе на мястото на Ромео Лавия, който не бе в групата заради контузия, а Михайло Мудрик замени Кристофър Нкунку, който остана на пейката за началото. Там бяха и новите попълнения Педро Нето и Жоао Феликс. Коул Палмър бе преместен от дясното крило на позицията на атакуващ халф, който ще действа зад Николас Джаксън.

Гари О’Нийл предприе една корекция в сравнение със загубата от Арсенал - Матеус Куня стартира вместо Родриго Гомеш.

Още в началото на втората минута Нони Мадуеке проби отдясно и стреля в близкия ъгъл, но Са изби. Палмър центрира от последвалия ъглов удар, Куня отклони топката към далечната греда, а Джаксън засече с глава, давайки преднина на гостите.

В десетата минута Уулвърхаптън бе много близо до това да изравни резултата също от корнер. Куня центрира много добре, а Москера се извиси и засече с глава, но топката премина на сантиметри встрани.

В 13-тата Куня получи много добро подаване в наказателното поле, но първото му докосване не бе добро и това даде шанс на Санчес да изпревари съперника.

Няколко минути по-късно Джаксън получи добро извеждащо подаване и влезе в наказателното поле, но Москера се намеси блестящо в защита. “Вълците” организираха светкавична контраатака, която завърши с гол на Куня, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В 17-ата минута се случи нещо подобно - първо възможност за Челси и след това много опасна контра на Уулвс. Мадуеке добре проби отдясно и стреля, но Са спаси. След това топката се върна до крилото, който подаде към Палмър, но неговият удар бе блокиран. Ларсен напредна при контраатаката на домакините и центрира към Куня, който бе непокрит на далечната греда, но не успя да насочи добре топката.

В 27-ата минута Уулвърхамптън най-сетне изравни. Белгард отне топката от Кайседо в центъра, след което Аит-Нури напредна добре до границата наказателното поле, след което пусна много хитро към Куня. Бразилецът този път бе безкомпромисен за 1:1.

Три минути по-късно Челси отново излезе напред след блестяща комбинация и перфектен завършващ удар. Роберт Санчес много добре изпълни аут, след който изпрати топката дълбоко в половината на “вълците”, Джаксън с едно докосване продължи към Палмър, който видя, че Жозе Са е излязъл напред и със страхотен удар прехвърли вратаря за 1:2.

Това обаче не бе краят на това изключително интересно първо полувреме. В шестата минута на добавеното време Уулвърхамптън изравни. Аит-Нури центрира от фаул, Москера свали с глава, а Йорген Ларсен засече от въздуха и от около седем метра прати топката във вратата, вкарвайки първия си гол в Премиър лийг.

Бившият играч на Уулвърхамптън Педро Нето замени Михайло Мудрик за началото на второто полувреме за своя дебют с екипа на Челси.

Само четири минути след началото на втората част Челси излезе напред за трети път. Крилото получи от Палмър и стреля, топката рикошира в Аит-Нури и влезе във вратата на Са за трети път.

Палмър и Мадуеке повториха упражнението девет минути след това, когато английският национал отново пусна вдясно към крилото, а Мадуеке промуши топката между краката на Са за 2:4.

Нони Мадуеке оформи своя хеттрик в 62-рата минута, като за трети път асистенцията бе на Палмър. Домакините изгубиха топката пред наказателното поле, Джаксън намери най-добрия млад играч на Премиър лийг за миналия сезон, след което Палмър отново продължи надясно към Мадуеке, който стреля в близкия ъгъл, оформяйки първия хеттрик в кариерата си.

В 68-ата минута в игра за повторния си дебют с екипа на Челси се появи Жоао Феликс, който замени Джаксън.

Марио Лемина прати топката във вратата на Санчес в 77-ата минута, но попадението бе отменено заради засада на Тоти Гомеш. Три минути след това Челси организира поредната перфектна контраатака. Този път Палмър изведе Нето по левия фланг, а португалецът върна перфектно към своя сънародник Феликс, който отбеляза повторния си дебют за Челси с гол. Нето пък регистрира първа асистенция като играч на “сините”.