Ал-Хилал започна сезона с победа

Шампионът на Саудитска Арабия Ал Хилал започна по убедителен начин новия сезон, след като се наложи над Ал Ахдуд с 3:0 като гост в Наджран.

Александър Митрович даде аванс на Ал Хилал в 4-ата минута, като удвои головата си сметка в 39-ата минута. Неговият сънародник Сергей Милинкович-Савич оформи крайното 3:0 с гола си в първата минута от добавеното време на първото полувреме.

В друг мач, който се изигра по същото време воденият от Стивън Джерард Ал Итифак се справи с Ал Шабаб, побеждавайки го с 1:0. Единственото попадение бе дело на Муса Дембеле в 74-ата минута.

Ал Итихад пък победи Ал Холуд с 1:0, като победата за гостите от Джеда донесе новото попълнение Усем Ауар със своя гол в четвъртата минута от добавеното време на срещата.