Норис и Макларън спряха серията на Верстапен на “Зандвоорт”

Ландо Норис с Макларън спечели квалификацията за Гран При на Нидерландия и прекъсна серията от три поредни полпозишъна на световния шампион Макс Верстапен в домашното му състезание. Това е четвърта спечелена квалификация за Норис във Формула 1 и трета за него този сезон.

В третата част на квалификацията Макс беше единственият, който успя да се приближи до темпото на пилотите на Макларън, като при първите бързи обиколки той остана на десета и половина от секундата зад Норис.

Катастрофа на Сарджънт провали третата тренировка

При вторите опити обаче Макс оглави класирането с 1.10,029 минути, но веднага Норис подобри времето му с над три десети и половина, за да вземе първото място. Световният шампион все пак успя да раздели двамата пилоти на Макларън, като Оскар Пиастри остана трети, на 0,499 секунди от съотборника си.

От Хаас са платили задълженията си към Уралкалий

При последния си опит Джордж Ръсел с Мерцедес излезе 4-и, следван от Серхио Перес с Ред Бул и Шарл Леклер с Ферари, които допълниха топ 6.

Бриаторе атакува бившите шефове на Алпин

Неприятната изненада в хода на квалификацията, която мина на сухо, но с много силни пориви на вятъра, се оказа отпадането на Люис Хамилтън с Мерцедес и Карлос Сайнц с Ферари във втората част на сесията. Сайнц загуби много време от началото на уикенда заради повреда в скоростната кутия в първата тренировка вчера, а Хамилтън остана на една десета от секундата от класиране в третата част.

Три отбора с шанс за победата на “Зандвоорт”