Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

С голям късмет Виляреал излъга Севиля на "Рамон Санчес Писхуан"

Виляреал победи Севиля с 2:1 в гостуването си от 2-рия кръг на Ла Лига. "Жълтата подводница" извади голям късмет на "Рамон Санчес Писхуан" и ликува след гол в добавеното време на Айосе Перес. Преди това Арно Данжума бе открил резултата за гостите във 2-рата минута, а Доди Лукебакио изравни в 45-ата. По едно попадение и на двата тима бе отменено, но домакините има доста поече за какво да съжаляват, защото пропуснаха много положения пред вратата на съперника, но и вратарят Диего Конде направи някои невероятни спасявания, а веднъж и гредата бе негов помощник.

Виляреал поведе още във 2-рата минута, когато Арно Данжума получи пас в коридор, надбяга защитата на съперника и реализира за 0:1.

Севиля можеше бързо да се върне в мача, но в 8-ата минута гол на Хуанлу бе отменен.

Все пак домакините възстановиха равенството в добавеното време на първата част, когато Лукебакио получи дълъг пас, овладя топката и я изстреля във вратата за 1:1.

И второто полувреме бе доста атрактивно. Севиля пропусна няколко добри възможности, като един от най-интересните моменти бе двойното спасяване на вратаря Диего Конде, който първо отрази далечен изстрел на Хосе Кармона, а секунди по-късно спря и удар отблизо на Исаак Бернал.

В 64-тата минута пък изстрел от фаул на Саул Нигес се отби от напречната греда, като преди това отново Конде докосна кълбото с пръстите си.

Виляреал можеше да си върне преднината в 69-ата минута, когато Санти Комесаня прати топката в мрежата на съперника, но и тук попадението не бе признато заради засада.

В 5-ата минута на добавеното време обаче късметът се усмихна на гостите. При едно остро центриране в наказателното поле Хосе Кармона не се намеси добре и подари топката на Айосе Перес, който от въздуха стреля във вратата за 1:2.

Така Виляреал изтръгна донякъде неочаквана победа и вече има 4 точки в актива си, като излезе 2-ри във временното класиране. Севиля остава без победа и само с 1 точка на 16-ата позиция.