Левски не блесна, но прибра трите точки от Хебър

Отборът на Левски постигна труден успех с 1:0 над Хебър в двубой от шестия кръг на efbet Лига. В герой за "сините" се превърна Кристиан Димитров, който заби единственото попадение в началото на мача. Футболистите на Станислав Генчев не успяха да блеснат срещу тима от Пазарджик, но въпреки това спечелиха важните три точки, с които продължават да държат първото място.

Старши треньорът на "сините" заложи на същия състав от мача в Разград срещу Лудогорец. На вратата стартира Пламен Андреев, а тримата в центъра на защитата бяха Келиан ван дер Каап, Кристиан Димитров и Цунами. По фланговете действаха Майкон и Алдаир, а в центъра бяха разположени Карлос Охене, Марин Петков и Джавад Ел Джемили. Атаката бе водена от Александър Колев и Мустафа Сангаре.

Наставникът на гостите от Пазарджик Веселин Великов избра атаката да се води от Набил Макни. Зад него бяха разположени Атанас Кабов, Душан Вукович, Вилиам Фонку и Октай Хамдиев. В защита действаха петима играчи, сред които Георги Търтов, Николай Николаев, Милен Гамаков, Мартин Михайлов и Радослав Терзиев. На вратата очаквано бе капитанът Петър Дебърлиев

Срещата започна мечтано за домакините, които откриха резултата след само 130 секунди игра. Александър Колев центрира от левия фланг, а Цунами отклони кълбото с глава на втора греда, където Кристиан Димитров изкочи от втора позиция и без проблеми матира стража на Хебър.

В 14-ата минута Джавад Ел Джемили отправи удар с десния крак от границата на наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на Петър Дебърлиев.

В 21-ата минута Хебър създаде и първия шанс за гол. Георги Търтов центрира от десния фланг на главата на Набил Макни, който отправи точен удар, но Пламен Андреев се справи с предизвикателството.

17 Левски 1:0 Хебър (Пазарджик)

В 34-ата минута Набил Макни се възползва от груба грешка на Келиан ван дер Каап. Нападателят на гостите напредна към наказателното поле, след което върна топката към Октай Хамдиев. Той стреля силно, но стражът на "сините" бе на точното място, за да избие кълбото.

В 41-ата минута Хебър направи нова добра атака по десния фланг. Мартин Михайлов проби и центрира в наказателното поле, където Кристиан Димитров не успя особено убедително да изчисти топката, която можеше да попадне в мрежата на Пламен Андреев.

Втората част започна с опит на Марин Петков да се разпише от пряк свободен удар, но кълбото прелетя високо над вратата. Малко по-късно Мустафа Сангаре отправи атрактивен изстрел от въздуха, но топката премина на сантиметри от целта.

В 62-ата минута Александър Колев и Алдаир комбинираха отлично, а фланговият футболист опита удар от малък ъгъл, но топката бе избита в корнер. В 75-ата минута Евертон Бала овладя отскочила топка на границата на наказателното поле и я нагласи на десния си крак, нанасяйки майсторски удар, който обаче се отби в горната греда.

До края на срещата "сините" продължиха да държат топката и не допуснаха сериозни опасности пред вратата на Пламен Андреев.

С тази победа Левски събра актив от 15 точки, което оставя отбора на първото място във временното класиране. Хебър пък продължава да има само 1 пункт от началото на сезона.

ЛЕВСКИ - ХЕБЪР 1:0

1:0 Кристиан Димитров (3)

Стартови състави:

Левски: 1. Пламен Андреев, 3. Майкон, 6. Цунами, 50. Кристиан Димитров, 5. Келиан ван дер Каап, 21. Алдаир, 8. Карлос Охене, 88. Марин Петков, 11. Джавад Ел Джемили, 12. Мустафа Сангаре, 9. Александър Колев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 44. Николай Николаев, 55. Мартин Михайлов, 88. Милен Гамаков, 18. Радослав Терзиев, 98. Георги Търтов, 15. Вилиам Фонку, 11. Душан Вукович, 10. Атанас Кабов, 77. Октай Хамдиев, 70. Набил Макни

Стадион: "Георги Аспарухов", София
Главен съдия: Димитър Димитров