Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Лугано и Бешикташ си спретнаха голово шоу, Макаби (ТА) срази сърби

Лугано и Бешикташ направиха най-голямото зрелище в днешните мачове от плейофите в Лига Европа. Мачът в Швейцария завърши 3:3, след като гостите от Турция водеха с 3:1, но груби грешки в защита им попречиха да спечелят.

Желсон Фернандеш даде преднина на Бешикташ в 21-ата минута след центриране на Габриел Паулиста, но в 34-ата Лугано изравни чрез Уран Бислими.

През второто полувреме Бешикташ вкара два бързи гола, дело на Желсон Фернандеш и Али Мусрати. Турските фенове, които бяха изпълнили цял сектор от стадиона, вече предвкусваха успеха, но много скоро Ренато Щефен върна интригата, а в 64-ата минута Габриел Паулиста засече топката с шпагат в собствената си врата - 3:3.

Макаби (Тел Авив) не се затрудни със сръбския ТСЦ Бачка Топола и се наложи с 3:0, въпреки че срещата се игра на неутрален терен в Унгария. Израелците бяха господари на терена, а техният съперник се лиши от всякакви шансове за по-добър резултат с два червени картона в края на първата част.

Дан Тургеман откри в полза на Макаби в 27-ата минута, а след почивката останалите с 9 човека футболисти на ТСЦ Бачка Топола развяха бялото знаме. Дор Перец удвои аванса на израелския гранд в 63-ата минута, а точка на спора сложи резервата Елад Мадмон в 83-ата след пас на бившия футболист на Лудогорец Дан Битон.