ФКСБ изпусна ЛАСК, Виктория (Пилзен) спечели с автогол в последната секунда

Отборите на ЛАСК (Линц) и ФКСБ завършиха наравно - 1:1, в първи мач от плейофите в Лига Европа. Домакините доминираха до почивката, но през второто полувреме румънският гранд създаде няколко чисти положения и трябва да съжалява, че не си осигури по-лесен реванш в Букурещ.

Защитата на ФКСБ направи серия от груби грешки в началото, но те не бяха наказани. В 34-ата минута по-добрата игра на ЛАСК даде резултат и Адил Тоуи се разписа отблизо след асистенция на опитния Валон Бериша. В самия край на полувремето Александру Балуца центрира и Давид Микулеску възстанови равенството с глава.

Виктория (Пилзен) надви с минималното 1:0 Хартс, а победата беше изкована с автогол на Даниел Ойегоук в шестата минута от добавеното време. Чешкият тим беше по-добрият и отправи 21 удара към вратата на гостите, но се нуждаеше от доза късмет, за да зарадва феновете на "Доосан Арена".

Виктория стартира сезона с 6 победи и равенство в първите си 7 мача във всички турнири и днес отново показа, че се намира в отлична форма. Пропуски на Ерик Жирка и Даниел Васулин попречиха на тима да вземе преднина още до почивката, а през второто полувреме Хартс продължи да се брани сърцато и беше близо до равенството. Малко преди последния съдийски сигнал обаче Ойегоке не се ориентира добре при едно единоборство с Йон Москера и прати топката в собствената си врата.

В скандинавското дерби между Молде и Елфсборг победа постигнаха гостите от Швеция. Те се наложиха с 1:0 и са с по-големи шансове да се класират за основната фаза на турнира.

Молде създаде повече положения, но нападателите на норвежкия тим пропуснаха не една и две чисти ситуации. Попадението за Елфсборг отбеляза Ахмед Касем в 15-ата минута след асистенция на Майкъл Байду.