Бивш треньор на Лудогорец изведе новия си отбор до разгромна победа в ЛК

Отборът на Омония (Никозия), който в момента е воден от бившия треньор на българския хегемон Лудогорец - Валдас Дамбраускас, разгроми с 6:0 тима на Зира в мач от плейофите на Лигата на конференциите.

Кипърците свършиха по-голямата част от работата си до почивката, повеждайки с три гола разлика. Резултатът откри Амин Хамас (14’), от дузпа преднината покачи Вили Семедо (34’), а класиката оформи Мариуш Степински (45’+1’).

Резултатът можеше да е още по-внушителен, тъй като три минути преди да се разпише, Семедо пропусна друга дузпа.

Разгромът все пак се състоя, като наказателната акция продължи скоро след началото на втората част, когато втория си гол за вечерта отбеляза Степински (54’). Петият гол бе реализиран от Евандро (60’), а малко след това второ попадение вкара и Семедо (70’).

До края на срещата промяна в резултата нямаше и домакините от Никозия се поздравиха с крайния успех.

Реваншът в Азербейджан е точно след седмица на 29-и август (четвъртък).