Ривър Плейт отново се справи с Талерес и продължава напред за Копа Либертадорес

Ривър Плейт победи Талерес с 2:1 като домакин в аржентинското дерби от 1/8-финалите на Копа Либертадорес и с общ резултат 3:1 продължава напред в турнира.

“Милионерите” откриха резултата в 34-ата минута, когато след грешка в защитата на гостите Родриго Алиендро намери с пета Мигел Борха, който преодоля стража Гидо Ерера и взриви трибуните на “Монументал”. В 50-ата Ривър удвои аванса си, когато Максимилиано Меса центрира опасно, а халфът Сантияго Симон засече топката от въздуха и я прати в мрежата за 2:0.

19 минути по-късно Талерес успя да върне едно попадение чрез резервата Федерико Гироти, който засече центриране на Блас Риверос. Нападателят, който е бивш играч на Ривър Плейт, показа уважение и не се зарадва на попадението си. В крайна сметка обаче срещата приключи при този резултат.

Така Ривър Плейт се класира за 1/4-финалите на Копа Либертадорес, където ще срещне Коло Коло, който отстрани колумбийския Атлетико Хуниор. Първият мач ще е на 18 септември в Чили.