Монтана се пребори за трите точки

Отборът на Монтана постигна труден успех с 1:0 над ФК Ловеч в мач от петия кръг на Втора професионална лига. В герой за домакините се превърна Филип Ежике, който вкара единственото попадение в срещата.

Още с първата интересна ситуация в сблъсъка домакините стигнаха и до първото попадение. В негов автор се превърна централният нападател Филип Ежике, който бе изведен очи в очи със стража на ФК Ловеч. Голмайсторът с техничен удар заби своя гол №4 за сезона.

В 31-ата минута Кингсли Бучи отправи удар, но топката попадна право в ръцете на Васил Симеонов.

Второто полувреме стартира с много единоборства и по-малко интересни ситуации. В 64-ата минута Никола Борисов отправи удар с глава, който обаче премина малко над целта.

До края на срещата защитата на домакините се справи и Монтана се поздрави с трите точки.

По този начин тимът на Танчо Калпаков се изкачи до третото място с актив от 11 пункта. ФК Ловеч остана на девета позиция със 7 точки.

МОНТАНА - ФК ЛОВЕЧ 1:0

1:0 Филип Ежике (13)

Стартови състави:

Монтана: 30. Васил Симеонов, 20. Борислав Вакадинов, 14. Виктор Добрев, 23. Антон Добрев, 18. Костадин Илиев, 24. Уилфред Коуакоу, 4. Никола Борисов, 8. Петър Атанасов, 9. Филип Ежике, 10. Александър Тодоров, 13. Илия Русинов

ФК Ловеч: 12. Ивайло Неделчев, 18. Петър Кепов, 24. Тихомир Димитров, 33. Галин Ташев, 5. Наско Янков, 16. Иван Иванов, 10. Виктор Василев, 14. Йоан Лозанов, 11. Кристиан Белмустаков, 8. Евгени Игнатов, 17. Кингсли Бучи