Перес с нов състезателен инженер от този уикенд

Вторият пилот на Ред Бул във Формула 1 Серхио Перес ще работи с нов състезателен инженер от този уикенд на “Зандвоорт”, където стартира втората половина на световния шампионат. Информацията обаче все още не е потвърдена от Ред Бул.

Мексиканецът работи с Хю Бърд от 2021 година насам, който обаче ще отсъства от следващите четири състезания, тъй като е станал баща и иска да помага на съпругата си. Информацията е на Fox Sports Мексико.

Промени ли се нещо в Ред Бул след раздялата с Нюи?

Мястото на Бърд ще заеме Ричард Ууд за “Зандвоорт”, “Монца”, Баку и Сингапур, като сега той е пърформанс инженер на Чеко, което трябва максимално да улесни комуникацията между двамата в предстоящите стартове.

Серхио Перес: И другите пилоти имат лоши състезания

Преди лятната пауза имаше сериозни съмнения, че Перес няма да кара за Ред Бул през втората половина на сезона, но стана ясно, че Кристиан Хорнър е решил мексиканецът да остане. Ден след състезанието на “Спа” от Ред Бул потвърдиха, че Перес остава. Ако Чеко се представи слабо и този уикенд, то пилотите на Макларън ще получат нов шанс, за да съкратят аванса на Ред Бул в класирането при конструкторите, който се сви на 42 точки след Белгия.