Конте след кошмарния си шампионатен дебют: Разтопихме се като сняг на слънце

Наставникът на Наполи Антонио Конте се извини на феновете на тима за разгрома с 0:3 от Верона в неговия първи шампионатен мач начело на “партенопеите”. Също така той изрази възмущението си от представянето на своите играчи през второто полувреме на двубоя, в което дойдоха трите гола на съперника.

Верона наказа жестоко Наполи на Конте за първата победа в Серия “А” през сезона

“През първото полувреме имаше само един отбор на терена. Не мисля, че Верона нанесе дори един удар. Въпреки това още на старта на втората част позволихме на Верона да отправи изстрел, като при втория опит ние изостанахме в резултата. След това се разтопихме като сняг на слънце. Мисля, че е редно да се извиним на нашите тифози, които ни следват с такава страст. Аз съм треньорът и поемам пълна отговорност. Със смирение поднасям извиненията си, защото второто полувреме беше неприемливо. Това представяне показва, че трябва да работим усърдно върху всеки аспект.

Дойдох в Наполи с голям ентусиазъм и огромно желание. Ако мога да помогна на този отбор, ще го направя. Освен трансферния пазар, това, което ме тревожи, е видяното през второто полувреме и как се разтопихме като сняг. Могат да дойдат едно, две, три, четири попълнения - колкото клубът поиска. Трябва да се изправим лице в лице с проблемите, които не са лесни за разрешаване”, коментира след тежкото поражение Конте, който за първи път като треньор губи мач на старта на сезон в Серия "А".