Реал Мадрид не показа почти нищо в първия си мач в Ла Лига

Шампионът Реал Мадрид записа разочароващо за феновете си реми 1:1 срещу Майорка като гост в първи двубой от новия сезон в Ла Лига. Дни след триумфа си за Суперкупата на Европа футболистите на Карло Анчелоти не оправдаха очакванията и по този начин се разминаха с победата. Иначе всичко започна отлично с хубав гол на Родриго в 13-тата минута, но после не последва нищо. Странна пасивност в защита при корнер позволи на Ведат Муричи да изравни в 53-тата минута. Във финалните секунди защитникът на "белите" Ферлан Менди получи директен червен картон.

Срещата беше дебют за Килиан Мбапе в Ла Лига, но и той остана далеч от стандартите си. Французинът имаше само няколко шанса през себе си и като цяло беше неутрализиран от “червената” отбрана на домакините.

Анчелоти заложи на същия стартов състав от финала за Суперкупата срещу Аталанта, но независимо че играта не вървеше, той направи само една смяна до 88-ата минута.

Преди началото на двубоя домакините поздравиха гостите с шпалир по случай спечелената от тях суперкупа.

Началото беше за Майорка, като отборът в червено-черно на няколко пъти създаде напрежение пред Тибо Куртоа. Особено опасен беше ударът на Саму Коща в 5-ата минута.

Веднага след това столичани овладяха топката за продължителен период от време и след многоходова атака в 13-тата минута поведоха в резултата. Тогава Родриго шутира неспасяемо с десния крак, като това беше първият удар на сметката на Реал.

В минутите след гола отново Родриго и Антонио Рюдигер отправиха опасни удари към вратата на домакините. Поредна дълга акция на Реал в 36-ата за малко да завърши с гол на Мбапе, но той се размина с топката.

Играчите на Майорка напомниха за себе си чак в 42-рата минута. Тогава Куртоа не реагира добре при лек удар на Асано, но поне успя да избие при последвалата добавка на Муричи, с което опази мрежата си от гол за 1:1.

Косоварският нападател обаче дочака своя миг и при следващия си шанс беше точен за 1:1. Това се случи в 53-тата, когато той изненадващо не беше покрит след изпълнение на корнер и спокойно с глава насочи топката в мрежата.

Губещият се до момента Мбапе блесна с добро отиграване и удар, който обаче беше париран от вратаря на Майорка. Играта на шампионите не спореше, но с наближаване на последните 20 минути те вдигнаха темпото. В 70-ата удар на Мбапе беше избит от вратаря, а после Мохика в последния момент лиши Родриго от сигурно второ попадение.

Домакините очаквано вече се бяха прибрали в своята половина и се защитаваха дълбоко с всички налични полеви играчи. Те обаче пробваха и контраатаки и при една такава в 87-ата шансът покри Реал след удари на Антонио Санчес, като топката излезе в аут.

Късмет обаче имаше и другият вратар, след като в началото на продължението за малко да се стигне до автогол в полза на гранда от Мадрид.

В последните секунди на добавеното време Ферлан Менди извърши много грубо нарушение и беше отстранен с директен червен картон.

В следващия кръг Реал ще е домакин на Валядолид, като двубоят пак ще бъде в неделя. Майорка пък ще гостува на Осасуна.