Мъри и Гьозтепе възкръснаха от пепелта срещу Специалния и Фенербахче в епичен двубой

Отборът на Гьозтепе, воден от българския треньор Станимир Стоилов сътвори сензацията на втория кръг в турската СуперЛига и се добра до равенство 2:2 срещу вицешампиона Фенербахче, чийто треньор в момента е легендарният Жозе Моуриньо.

Това бе второ равенство за Гьозтепе, който се намира на осмото място, докато "фенерите" са втори с две точки по-малко от шампиона Галатасарай, който към момента е единственият отбор с пълен комплект точки.

Мъри и компания трябва да съжаляват, че пропуснаха да вземат пълния комплект точки срещу “фенерите”, тъй като те вкараха гол половин час след началото, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR стана ясно, че е имало нередности при атаката на домакините. Така се стигна до решението нулевото равенство да не бъде променяно.

“Фенерите” се възползваха от психологическото предимство, което придобиха след отменения гол и спечелиха дузпа в продължението на първата част. Зад бялата точка застана още една легенда на съвременния футбол - Един Джеко, който бе безкомпромисен и откри резултата.

Само четири минути по-късно в заключителните секунди на продължението гостите нанесоха втори удар чрез бронзовия медалист от Мондиал 2022 - Юсеф Ен Несири.

След почивката домакините върнаха един гол в 68-ата минута, когато Корай Гюнтер засече с глава центриране от корнер и върна надеждите.

Четвърт час по-късно целият щаб на Гьозтепе скочи в искане на дузпа, но съдията не уважи претенциите. Четири минути преди края на редовното време пък Малкъм Бокеле пропусна най-добрата възможност за домакините след попадението.

Така изглеждаше, че нещата отиват към почетна загуба за Гьозтепе, но волята на футболистите и тактическият гений на Мъри Стоилов дадоха плодовете си в добавеното време. Ромуло се отскубна, преди да поеме брилянтен пас и да нанесе прецизен удар, попаднал в долния десен ъгъл.

Стадионът в Измир изригна, като се игра футбол още три минути, но в тях не се случи нищо ново, а българският треньор, футболистите и феновете ликуваха след последния съдийски сигнал.

След края на мача двамата треньори показаха най-красивото от футболната игра, демонстрирайки, че битката се изчерпва с последния съдийски сигнал. Моуриньо и Стоилов си подадоха ръка, прегърнаха се приятелски и позираха за снимка, която запечата великата вечер, след която цял Измир определено няма да спи.