Септември с трудна победа над Национал в Елитната група до 17 години

Септември се наложи над Национал с 1:0 в едно от дербитата на втория кръг в Елитната група до 17 години. Точен за победителите беше Йордан Аталъков в 80-ата минута.

Двубоят започна равностойно, като домакините имаха първия добър шанс за гол. Калоян Стоянов засече топката след центриране от корнер, но уцели страничната греда. Гостите отговориха с добро изпълнение на пряк свободен удар на Кристиян Горянов, но Иван Кехайов спаси.

Минути преди края на първата час Септември имаше нова добра възможност, но Димитър Ценов не успя да реализира. Така почивката дойде при нулево равенство.

През втората част септемврийци бяха по-добрият отбор на терена и повече искаха победата. Попадението падна десет минути преди края, а точен бе Йордан Аталъков, който получи центриране отляво и прати топката в мрежата на Национал.

Гостите все пак можеше да вземат нещо от мача, след като в 85-ата минута стигнаха до дузпа. Кристиян Горянов застана зад топката, но страхотно спасяване на Иван Кехайов запази резултата непроменен.

Така Септември записва втора победа, докато Национал е с две загуби след два кръга.