Дебютно попадение донесе труден успех на старта на Премиър лийг за Ман Юнайтед

Манчестър Юнайтед постигна труден успех на старта на Премиър лийг с минималното 1:0 срещу гостуващия Фулъм. Единственото попадение за “червените дяволи” падна чак в 87-ата минута и бе дело на дебютиращия с екипа на тима Джошуа Зиркзее.

Гостите от Лондон пък се представиха отлично, правейки редица пропуски, които биха могли да направят развитието на срещата съвсем различно, но и показвайки защо са един от най-стабилните тимове в Премиър лийг в последните години.

Преди началото на срещата на "Олд Трафорд" пък бяха показани на феновете и четирите нови попълнения до момента за "червените дяволи" в лицето на Нусаир Мазрауи, Матайс де Лихт, Джошуа Зиркзее и контузения Лени Йоро.

Още в първите секунди на двубоя Каземиро изведе отлично Маркъс Рашфорд, който напредна, но се оказа, че нападателят е бил в засада. Фулъм постепенно се окопити и в рамките на следващите няколко минути играчите в бяло създадоха две отлични положения. Първо влизане на скорост отдясно на Адама Траоре завърши с центриране, но добра намеса на новото попълнение на Нусаир Мазрауи предотврати удар по посока на вратата. Малко след това пък нов изстрел към рамката на врата даде възможност за добро спасяване на Андре Онана.

Постепенно футболистите на Ерик тен Хаг започнаха да играят с доста повече увереност, а топката да се движи доста по-плавно между футболистите в червени фланелки. В тези минути на няколко пъти опитаха да влязат в наказателното поле, а при един такъв дрибъл Диало дори претендираше за дузпа. Каземиро пък на няколко пъти опита да затрудни Бернд Лено, но доста неточно.

Най-добрата ситуация за домакините дойде в 28-ата минута, когато именно бразилецът пресече отлично лошо изчистване на германския страж на гостите. Той намери Бруно Фернандеш в наказателното поле, но Лено поправи грешката си и спаси. Отново португалският халф получи чиста възможност за попадение малко след изминаването на половин час игра, когато само от няколко метра бе блокиран от германския страж на Фулъм.

Отново подобно и на първата част играчите на лондончани започнаха доста настойчиво и второто полувреме, когато в първите пет минути те достигнаха до две опасни изпълнения от корнер. В 54-ата минута португалският капитан на домакините намери отлично Рашфорд на крилото, той успя да влезе в пеналта и да намери в отлична позиция Мейсън Маунт, но отново Бернд Лено успя да спаси удара отблизо и да запази равенството. Само минута по-късно Коби Мейно също стреля от добра позиция, но не успя да намери рамката на вратата.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг предприе промени в своя тим и след час игра пусна на терена новото попълнение Джошуа Зиркзее и Алехандро Гарначо.

Гостите получиха прекрасна възможност да осъществят изключително опасна атака в 65-ата минута, когато двама играчи в бяло се озоваха срещу Хари Магуайър, но Андреас Перейра прибърза и даде възможност на бранителя да се намеси отлично. Играчите на Маркос Силва получиха още не лоши възможности да застрашат вратата на Андре Онана около 75-ата минута, когато първо направиха много добра контраатака, изчистена в последния момент от Лисандро Мартинес, след което последваха няколко последователни корнера.

Така се стигна до 88-ата минута, когато Джошуа Зиркзее получи в доста дълбока позиция, освободил се, за да играе с топката, бързо я разпредели на дясно, където Алехандро Гарначо пое и центрира, а именно бързо напредналият нидерландски дебютант успя да стигне до точната позиция и елегантно да простреля отлично представилия се до момента Бернд Лено.

Домакините бяха изключително близо до второ попадение на своята сметка в последните секунди на добавеното време, когато Калвин Баси направи нелепа грешка, Рашфорд пое и напредна, след което буквално поднесе топката на празна врата на Гарначо, но аржентинецът не съумя да уцели рамката и направи феноменален пропуск.