Кошмара съсече Крумовград и зарадва Берое

Берое победи с 1:0 Крумовград в двубой от петия кръг на efbet Лига. Сантияго Годой по прякор Кошмара донесе успеха за гостите в 60-ата минута.

С победата си днес Берое се изкачи на трета позиция с еднакъв брой точки - десет с втория Спартак (Варна). Крумовград пък регистрира четвърта поредна загуба и засега е на 12-а позиция с три точки.

Гостите започнаха по-активно срещата, но в 14-ата минута домакините удариха греда. След центриране на Серкан Юсеин Божидар Кацаров се извиси над защитата и стреля, но вратарят на гостите Артур да Мота успя да докосне топката преди тя да се спре в страничния стълб.

До края на полувремето играта бе равностойна и до чисти положения пред двете врати не се стигна.

Гостите откриха резултата в 60-ата минута. Тогава Хуан Карлос Пинеда направи отличен пробив по десния фланг, след което центрира към наказателното поле, където Винисиус Белоти свали към Годой, който простреля Янко Георгиев.

До края на срещата Крумовград се опита да изравни, но защитата на гостите и вратарят Артур действаха сигурно.

КРУМОВГРАД 0:1 БЕРОЕ
0:1 Годой (60)

КРУМОВГРАД: 1. Георгиев, 2. Али, 5. Шимич, 4. Сантана, 91. Велев, 22. Дост, 44. Кацаров, 10. Юсеин, 18. Оливейра, 19. Милев, 17. Луан

БЕРОЕ: 1. Артур, 2. Оиер, 3. Салмони, 4. Минго, 5. Скуадроне, 6. Говеа, 12. Белоти, 24. Гаврилов, 17. Пинеда, 19. Алгара, 9. Годой