Десетима от Лугано спряха Партизан в Лига Европа

Отборът на Лугано се добра до изстрадано равенство 2:2 след продължения в реванша с Партизан от третия предварителен кръг на Лига Европа. Този резултат обаче класира швейцарския тим напред, тъй като той бе спечелил първия мач в Белград с 1:0. Интересното е, че домакините се добраха до хикса, въпреки че бяха останали с човек по-малко на терена.

Партизан поведе с гол на Гаяс Захид в 44-тата минута, но Лугано изравни чрез Ренато Щефен в 48-ата.

Гостите отново излязоха напред в резултата в 67-ата минута чрез Светозар Маркович, а в 88-ата Лугано остана и в намален състав, след като Албиан Хайдари получи втори жълт и червен картон.

Срещата отиде в продължения, където обаче швейцарците показаха характер и дори и с 10 души на терена успяха да се доберат до толкова нужния им втори гол, който падна в 111-ата минута, а негов автор бе Махмуд Хадж.

Така Лугано ще играе в плейофа на Лига Европа, където му предстои среща с Бешикташ.

Партизан пък отива в плейофа на Лигата на конференциите и там ще се изправи срещу Гент.