"Интервюто на Sportal.bg" с треньора на Карлос Насар - Павел Христов

Спартак ликува в корида с 14 картона на "Коритото"

Спартак (Варна) победи с 1:0 Арда (Кърджали) в първия двубой от петия кръг на efbet Лига. Антонио Вутов донесе успеха на "соколите". Срещата бе изпълнена с много борба, което даде резултат в цели 14 жълти картона, дадени от главния съдия Венцислав Митрев. Въпреки многото официални предупреждения в интерес на истината срещата не бе толкова груба, а двата тима направиха здрав двубои.

С успеха си днес Спартак вече има актив от десет точки, регистрирани от три победи и един равен и към момента е на втора позиция. Арда от своя страна остава с шест точки, което им отрежда девето място.

Гостите от Кърджали пристигат във Варна в разгара на честванията на стогодишнината на клуба. Арда започна първенството с две победи и две поражения, което отрежда на тима място в средата на таблицата. Отборът на Александър Тунчев загуби от Локомотив (Пловдив) и Лудогорец, като срещу "орлите" се получи разгром (1:5), но победи Крумовград и Хебър (Пазарджик).

След по-активно начало на домакините логично с десетата минута резултатът бе открит. Ромеш Ивей намери Вутов пред наказателното поле, който с прецизен удар реализира.

До края на полувремето играта бе равностойна, като положенията и пред двете врати не бяха толкова чисти.

В началото на втората част гостите имаха отлична възможност да открият, след като Станислав Иванов се оказа на стрелкова позиция, но Мартин Величков излезе и спаси.

В 79-ата минута Стефан Статев, който се появи като резерва, можеше да изравни, но Величков отново спаси с хубав рефлекс.

Малко преди края на мача пък Матео Петрашило можеше да вкара страхотен гол, но далечният му диагонален удар бе спасен с плонж от Господинов.

До края на мача Арда се опита да стигне до нови опасности преди Величков, за да се добере поне до точката, но домакините успяха да задържат аванса си и да се поздравят с успеха.

СПАРТАК (ВАРНА) 1:0 АРДА
1:0 Вутов (10)

СПАРТАК (ВАРНА): 76. Величков, 21. Конате, 4. Пърце, 44. Грънчов, 6. Цветков, 5. Бауренски, 8. Лесняк, 16. Илич, 14. Ивей, 39. Вутов, 29. Ахмедов

АРДА: 1. Господинов, 35. Велковски, 23. Виячки, 93. Ебоа, 17. Будинов, 10. Цонев, 33. Тилев, 8. Аксака, 19. Йорданов, 99. Иванов, 9. Офор