Славия и Лудогорец не се победиха в дербито на Елитната група до 16 години

Славия и Лудогорец завършиха 1:1 в един от най-интересните мачове на втория кръг в Елитната група до 16 години. За разградчани точен бе Петър Клявков, докато за софиянци се разписа Християн Георгиев.

Двубоят започна равностойно, като чистите ситуации за гол липсваха. В края на полувремето Лудогорец успя да поведе след грешка в отбраната на Славия. Петър Клявков се възползва от неразбирателство между вратаря и защитник на домакините, за да даде преднина на “орлите”. При този резултат двата отбора се прибраха на почивка. През втората част Славия бе по-добрия отбор на терена. В 65-та минута гол на Светослав Иванов бе отменен за нарушение в нападение, а след това удар на Петър Благоев срещна напречната греда. Логичното все пак се случи и минута преди края на редовното време Християн Георгиев се разписа с глава, за да изравни. Така двата отбора поделиха точките и след два кръга имат по 4 точки в своя актив.