Астана стигна до плейофите след бой над тима на Серджиу Буш

Казахстанският Астана се класира за плейофния кръг в Лигата на конференциите, след като разгроми с 6:1 Корвинул (Хунедоара) от Румъния. "Синьо-жълтите" бяха спечелили мача в Сибиу преди седмица с 2:1, но днес направо унищожиха своя съперник по време на реванша в Алмати. За отбелязване е, че цял мач за гостите записа бившият нападател на ЦСКА и Левски Серджиу Буш.

Домакините поведоха с 5:1, като през първото полувреме резултатът бе само 1:0 след попадение на Джофри Чинеду. В рамките на по-малко от 20 минути през втората част Астана вкара още четири гола във вратата на Лефтер. Това се случи след две попадения на Марин Томасов (57', 76'), нов гол на Чинеду (68') и голов удар на Назми Грипши (73'). Михай Велизар върна едно попадение за румънците в 78-ата минута, а крайното 6:1 за Астана оформи Елихан Астанов шест минути преди края.

В плейофа за място в групите на Лига на конференциите Астана ще премери сили с победителя от двойката между Сейнт Мирън от Шотландия и Бран от Норвегия. В Шотландия първият мач завърши наравно 1:1.