Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Милан продължи с победите в дебюта на Мората, Малдини с гол на "Сан Сиро"

Милан завърши предсезонните контроли със спечелването на трофея "Силвио Берлускони". Отборът на Пауло Фонсека победи Монца с 3:1 на "Сан Сиро", на който дойдоха много фенове да видят в какво състояние е тима преди старта на сезона.

Двубоят бе неофициален дебют за новото попълнение Алваро Мората, който игра през първото полувреме. Испанският нападател бе представен на привържениците преди срещата и излезе под бурните аплодисменти на феновете.

Алексис Салемакерс откри резултата в 11-ата минута, след като серизен рикошет помогна на топката да се озове в мрежата. Рафаел Леао бе близо до гол малко след това. Домакините доминираха, но Даниел Малдини изравни в 34-ата минута. Синът на легендата Паоло Малдини е юноша на "росонерите", а от това лято е играч на Монца, след като прекара миналия полусезон в тима.

На почивката Мората бе заменен от Лука Йович, а сърбинът се разписа две минути след началото на втората част. Милан продължи да атакува и Ноа Окафор бе спрян от страхотно спасяване на вратаря на гостите. Третото попадение за домакините падна в 56-ата минута и бе дело на Тижани Райндерс, който се разписа с мощен удар от дистанция. Тимът на Фонсека имаше предимство и в следващите минути, но темпото на мача спадна в края.

Милан завършва предсезонната си подготвка след поредица от впечатляващи победи в контролите, които значително повишиха очакванията за новия сезон. По време на турнето си в САЩ "росонерите" победиха Манчестър Сити и Реал Мадрид и спечелиха срещу Барселона след дузпи.