Георги Минчев вкара два гола в първия си мач в турското първенство

Българският национал Георги Минчев започна ударно периода си в турското първенство и още в първия си мач за Юмраниеспор отбеляза два гола при успеха с 3:0 над Чорум. Минчев започна като титуляр и остана на терена 89 минути в първия мач на тима си за новия сезон. Баръш Икинджийер откри резултата в 28-ата минута за домакините от Истанбул.

След почивката обаче роденият в Русе голмайстор беше в стихията си и реализира още два пъти – в 55-ата и в 86-ата минута. Първото попадение на сметката на българина дойде след атака от дясно на крилото Себио Суку, който проби и центрира.

Топката обаче рикошира в бранител на гостите и направи парабола. Минчев реагира светкавично, нанесе изстрел с глава, който изненада вратаря и топката се спря в мрежата.

Пет минути преди края на срещата беше оформен и крайния резултат 3:0. Отново Соку проби по дясното крило и центрира високо. На задна греда Минчев се беше пласирал много добре и без да се бави посрещна подаването с глава, за да забие второто си попадение в срещата.