Пирин удари дубъла на Ботев и се изравни на върха

Отборът на Пирин (Благоевград) продължава с ударното си начало във Втора лига в опита си да се завърне скоростно в родния елит, като този път “орлетата” надвиха с 2:0 дублиращия тим на Ботев (Пловдив) в среща от 4-ия кръг на втория ни ешелон.

Успехът върна на второто място състава от Македонския край, като вече е с равен брой точки с лидера - Лудогорец II.

Дубълът на “орлите” направи първата си грешна стъпка до този момент през сезона след нулево равенство срещу ФК Ловеч по-рано през деня.

Ловеч и Лудогорец II не се победиха

Иначе и двата гола паднаха през първата част. Запро Динев даде аванс на домакините в 9-ата минута, а в 21-вата французинът Аймен Суда покачи.

Четвъртият кръг във Втора лига приключва в утрешния 13-ти август (вторник) с мач между Добруджа и Несебър на стадион "Дружба" в Добрич.