Челси се спаси от загуба срещу Интер в края

Челси и Интер завършиха 1:1 в контрола, която бе последна и за двата отбора преди старта на сезона. Маркюс Тюрам откри резултата в 26-ата минута, а Лесли Угочукву изравни в 90-ата минута. Това бе първи мач за новия треньор на лондончани Енцо Мареска на “Стамфорд Бридж”. Новото попълнение на лондончани Педро Нето бe представен на феновете на почивката.

Тимът на Енцо Мареска доминираше в голяма част от мача, но направи поредица от пропуски. “Сините” не впечатлиха в досегашните си контроли, а проблемите в защита продължиха и днес. Голът на Интер бе отлична демонстрация на пролуките в отбраната на домакините. Бисек намери Кореа, който изведе Тюрам, а французинът откри резултата. “Нерадзурите” на няколко пъти с лекота преодоляваха защитата на съперника.

Челси изглеждаше доста по-добре в атака, а някои от националите, които се включиха късно към подготовката, записаха първи минути. Марк Кукурея бе титуляр и игра през първите 45 минути. Коул Палмър пък влезе през втората част. Новото попълнение Марк Гиу на няколко пъти бе спрян с блестящи спасявания от страна на Зомер.

Вратарят се справи отлично и с великолепна задна ножица на Нкунку след почивката. Малко след това Леви Колуил удари греда. “Сините” все пак стигнаха до гол в последната минута на редовното време. Тогава Угочукву успя да изравни и да донесе заслужено равенство на лондончани.

ЧЕЛСИ - ИНТЕР 1:1
0:1 - Тюрам (26)
1:1 - Угочукву

Стартови състави

ЧЕЛСИ: Санчес, Густо, Фофана, Колуил, Кукурея, Енцо Фернандес, Лавия, Дюсбъри-Хол, Мадуеке, Гиу, Мудрик
ИНТЕР: Зомер, Бисек, Ачерби, Аугусто, Дармиан, Барела, Аслани, Мхитарян, Димарко, Кореа, Тюрам