Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Байерн отново подчини Тотнъм, стадионът аплодира Хари Кейн

Байерн (Мюнхен) спечели трофея "Visit Malta Cup" след победа с 3:2 над Тотнъм. Това беше втори успех на баварците срещу тима на Анге Постекоглу след този в Сеул преди седмица. Този път двубоят се игра на стадиона на "шпорите", а техният бивш капитан Хари Кейн се появи като резерва в 80-ата минута и беше бурно аплодиран от феновете.

Още преди началото на срещата Кейн и другият бивш футболист на Тотнъм в редиците на Байерн - Ерик Дайър, получиха подръци от ръководството на английския клуб, а публиката ги награди с овации. Дайър влезе на почивката вместо Дайо Упалемано, а Кейн замени Йошуа Кимих в края.

Тотнъм имаше шанса да поведе още в 1-ата минута. Домакините организираха бърза атака, а защитата на Байерн не се ориентира. Топката се озова на крака на Деян Кулушевски и той не сбърка.

Отговорът на германския гранд дойде в 16-ата минута. Йошуа Кимих центрира от статично положение, Матис Тел отправи удар с глава, но Викарио спаси. Кълбото обаче се отби в крака на Упамекано за 1:1.

Пресата на Байерн създаде доста проблеми на "шпорите", които не се справяха добре с изнасянето на топката. При поредната грешка на бранителите на Тотнъм Мусиала затрудни Викарио, а след това плътният изстрел на Серж Гнабри спря в мрежата.

Малко преди почивката гостите вкараха и трети гол. Негов автор стана Томас Мюлер с глава след центриране на Рафаел Герейро.

През второто полувреме и двамата треньори направиха доста смени. Венсан Компани пусна Свен Улрайн, Ерик Дайър и Адам Азну, след което Байерн псотепенно отстъпи инициативата. В 62-ата минута Мики ван де Вен изведе Кулушевски, който излезе сам срещу вратаря и намали на 2:3.

След появата на Хари Кейн той получи капитанската лента, а беше близо и до гол срещу отбора на сърцето си, но топката прелетя над вратата.