Ударно начало за ПСВ, Фейенорд стъпи накриво

Шампионът на Нидерландия ПСВ Айндховен направи силен старт на новия сезон. "Филипсите" разгромиха с 5:1 гостуващия Валвайк и дадоха заявка, че отново ще са основният фаворит за титлата.

Ибрахима Бакайоко вкара първия гол в 9-ата минута след пас на Джоуи Феерман. Малко по-късно гол на Малик Толман беше отменен заради засада, но до почивката ПСВ реши всичко с попадения на Йерди Схаутен (28') и Тилман (37'). Ървинг Лосано направи резултата 4:0 в 72-ата минута, а до края двата тима си размениха по един гол чрез Рихард ван дер Вене (77') и Лосано (79').

Фейенорд изненадващо се провали още в първия кръг. Отборът от Ротердам завърши 1:1 на своя "Де Кайп" срещу непретенциозния Вилем II. Антони Миламбо даде преднина на Фейенорд още в 12-ата минута, но в 82-ата Киън Васен донесе точката на гостите.

Твенте спечели с 2:1 гостуването си на НЕК Неймеген, а АЗ Алкмаар надви Алмере Сити с 1:0 в мач с три червени картона.