Росица Денчева постигна втора убедителна победа и се класира за четвъртфиналите в Сърбия

Росица Денчева се класира убедително за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей за жени в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под №4 в схемата Денчева се наложи с 6:4, 6:1 над Ива Лакич от Черна гора. Срещата продължи 92 минути.

17-годишната българката показа по-високата си класа и спечели осем от последните девет гейма в мача. В първия кръг Денчева разгроми с 6:2, 6:1 Елена Грекул от Украйна. За място на полуфиналите Росица ще играе срещу Елизавета Котляр от Украйна.

На четвъртфиналите на двойки Ани Вангелова и Карола Кавели от Италия загубиха с 3:6, 6:4, 6-10 от естонките Грете Фул и Лаура Рахнел.

По-късно днес Галена Кръстенова ще играе на четвъртфиналите на двойки. 17-годиншата Кръстенова и Уляна Грабовец от Беларус ще играят срещу Елена Грекул от Украйна и Жозефин Кунц от Швейцария.