Фамозен гол в последните минути донесе трите точки на Берое във Враца

Берое успя да победи с 2:1 в гостуването си на Ботев (Враца) в последен мач от третия кръг на efbet Лига. Двата тима си размениха по един гол с глава през първото полувреме, когато първо Хуан Карлос Пинеда откри (21’), а малко по-късно Бубакар Траоре изравни (37’). Мачът вървеше към равен, но в 89-ата минута Ойер Сариеги отправи истински снаряд от далечна дистанция и донесе победата на своя тим. Любопитен момент се разви и в 40-ата минута, когато пръскачките се включиха на терена и прекъснаха мача. В крайна сметка човек от щаба на домакините отиде при контролното табло и с камък трябваше да разбива катинара, за да спре изливането на вода на терена.

Първият удар в срещата дойде в 5-ата минута. Тогава Чавдар Ивайло се опита да затрудни от дистанция Артур Мота, но ударът му бе прекалено слаб и стражът на гостите улови.

След доста скучни първи минути, в които не се случваше нищо интересно, се стигна до 17-ата такава. Тогава Джорди Говеа центрира от корнер, а в наказателното поле Хуан Пинеда бе оставен напълно непокрит и засече от близко разстояние с глава, за открие резултата - 0:1.

Последваха нови спокойни минути, в които двата тима се надлъгваха повече в средата на терена. В 36-ата обаче домакините създадоха и най-доброто си положение. Тогава Чавдар Ивайлов стреля от дистанция, но Мота спаси.

Няколко секунди по-късно обаче Ботев все пак успя да изравни. Дилян Георгиев се пребори отдясно и успя да центрира към наказателното поле. Там Бубакар Траоре надскочи защитниците на Берое и с глава наниза изравнително попадение - 1:1.

В 40-ата минута се получи изключително куриозен момент от мача. Тогава пръскачките на стадион “Христо Ботев” се пуснаха и двубоят трябваше да бъде прекъснат. Част от футболистите и треньорския щаб бяха напръскани с вода, а цялата ситуация продължи около 3-4 минути. В крайна сметка човек от щаба на домакините трябваше да отиде до контролния панел, да разбие с камък катинара и да спре ръчно пръскачките.

До края на първото полувреме повече положения нямаше и така двата тима се оттеглиха с равенство на почивката.

Ботев (Враца) започна малко по-активно втората част. В 55-ата минута Даниел Генов стреля от пряк свободен удар, но топката излезе в аут. Берое отговори с хубаво нападение в 57-ата минута. Тогава Джорди Говеа центрира отляво към далечната греда, а там Кевин Сейхас засече с крак, но нацели гредата.

В 75-ата минута Даниел Генов падна в наказателното поле на “заралии”. Домакините веднага вдигнаха ръце, искайки дузпа, но главният съдия Венцислав Митрев остана безмълвен. На повторението обаче се видя, че Скуадроне играе първи с топката и решението на арбитъра беше правилно.

В 84-ата минута Мирослав Маринов центрира отдясно по земя, успоредно на голлинията. В далечния ъгъл Мартин Смоленски можеше да засече и да отправи опасен удар, но сякаш самият футболист не очакваше, че това подаване ще мине и прати топката в аут. Малко по-късно Политино стреля от дистанция, но Бариос улови.

В 89-ата минута обаче “заралии” поведоха в резултата след истински гол-шедьовър. След центриране към наказателното поле Бариос успя да избие. Топката обаче бе овладяна от Ойер Сариеги, който пое на гърди, направи една крачка и от 25 метра стреля от въздуха, пращайки топката в далечния ъгъл - 1:2.

Така Берое събира в актива си 7 точки, след като все още няма загуба от началото на сезона. Ботев (Враца) от своя страна е последен с три поредни загуби.

БОТЕВ (ВРАЦА) 1:2 БЕРОЕ

0:1 Хуан Карлос Пинеда (21)
1:1 Бубакар Траоре (37)
1:2 Ойер Сариеги (89)

Стартови състави:

Ботев (Враца): 34. Федерико Бариос, 6. Давид Суарес, 8. Данилл Кондраков, 9. Даниел Генов, 11. Мартин Ачков, 17. Чавдар Ивайлов, 21. Бубакар Траоре, 22. Антоан Стоянов, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков, 70. Дилян Георгиев;

Берое: 1, Артур Мота, 2. Оиер Сареги, 3. Хуан Саломони, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Джорди Говеа, 8. Сегундо Пахаме, 9. Сантиаго Годой, 17. Хуан Торес, 19. Карлос Алгара, 21. Алберто Техеро, 24. Стефан Гаврилов.