Ботев (Пловдив) пречупи Крумовград с прекрасен гол и се върна на победния път

Ботев (Пловдив) победи в гостуването си Крумовград с 1:0 в двубой от третия кръг на efbet Лига. Двата тима предложиха интересен мач с атаки и към двете врати. Все пак “канарчетата” бяха една идея по-активни и заслужено стигнаха до успеха. Единственото попадение вкара Джеймс Ето’о, който матира Янко Георгиев с прекрасно изпълнение от около 25 метра (52’). Така Ботев (Пловдив) постигна първа победа над Крумовград и загря с успех за предстоящия си мач от Лигата на конференциите идния четвъртък. Освен това пловдивчани прекъснаха и серията си от три поредни срещи без успех.

Никола Илиев пропуска двубоя на Ботев с Крумовград

Гостите тръгнаха в нападение още от първия сигнал за старт на двубоя. В 6-ата минута Минков центрира отдясно по земя, а Секулич засече, но в аут. 3 минути по-късно Янко Георгиев трябваше да се намесва след удар с глава на Конте, който засече центриране от корнер.

В 13-ата минута Крумовград също имаше положение. Божидар Кацаров центрира отдясно към наказателното поле, а Ханс Бернат не успя да избие добре топката. Така тя попадна в Лукас Сантана, който стреля, но след рикошет вратарят на Ботев улови.

Ботев продължаваше да натиска и да бъде по-активен в следващите минути. В 33-ата Акере стреля фронтално от вратата от границата на наказателното поле, но неточно. Кристиан Нвачукву проби добре отляво и центрира към Секулич в 40-ата минута. От удобна позиция обаче хърватският нападател прати кълбото високо над напречната греда.

Най-добрата възможност за домакините дойде няколко секунди след това. Неразбирателство между Карабельов и Балоянос точно на сглобката на наказателното поле позволи на Диого Рапосо да открадне топката, да направи няколко крачки и да стреля към близкия ъгъл. Бернат обаче внимаваше и спаси.

Първото полувреме завърши с удар на Момчил Цветанов от пряк свободен удар. Топката обаче прелетя над вратата.

Многото положения през първото полувреме дадоха резултат в началото на второто, когато Ботев успя да открие. Нвачукву се строполи в наказателното поле на Крумовград, но дузпа не бе отсъдена. Топката стигна до Ивелин Попов, който подаде надясно към Джеймс Ето’о. Камерунецът стреля от около 25 метра и успя да преодолее Янко Георгиев - 0:1.

В 63-ата минута, малко преди да бъде заменен, Нвачукву проби добре отляво и стреля от малък ъгъл. Кълбото обаче се отклони от страничния стълб и излезе в аут.

В 63-ата минута, малко преди да бъде заменен, Нвачукву проби добре отляво и стреля от малък ъгъл. Кълбото обаче се отклони от страничния стълб и излезе в аут. Малко по-късно Вячеслав Велев искаше да подаде към вратаря Георгиев, но Секулич пресече подаването. Останал напълно сам срещу стража на домакините, нападателят стреля, но право в обсега на Георгиев.

В 70-ата минута Бернат трябваше да показва рефлекс, след като Вячеслав Велев отправи хубав изстрел от дистанция.

До края на двубоя темпото продължаваше да бъде високо, но не се стигна до друго по-опасно положение. В края на двубоя Алекс Мараш остана само срещу Янко Георгиев, но вратарят отново спаси. В крайна сметка беше вдигнат и флаг за засада. Така Ботев си гарантира втора победа в родния елит от началото на сезона.

КРУМОВГРАД 0:1 БОТЕВ

0:1 Джеймс Етоо (52)

Стартови състави:

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 4. Лукас Сантос, 44. Божидар Кацаров, 7. Момчил Цветанов, 91. Вячеслав Велев, 13. Диего Рапосо, 22. Ерол Дост, 10. Серкан Юсеин, 17. Патрик Луан, 19. Наско Милев;

Ботев: 1. Ханс Бернат, 5. Джонас Там, 7. Самюел Акере, 9. Мартин Секулич, 10. Ивелин Попов, 15. Джеймс Ето’о, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 28. Янис Карабельов, 38. Константинос Балогианис, 40. Кристиан Нвачукву.