Ливърпул наказа безмилостно пропуските на Манчестър Юнайтед

Ливърпул победи Манчестър Юнайтед с 3:0 в контрола, играна в Южна Каролина. Фабио Карвальо и Къртис Джоунс се разписаха до почивката, а след нея Константинос Цимикас вкараи трети гол за мърсисайдци.

Манчестър Юнайтед създаде множество положения през първото полувреме, но ги пропиля и допусна трето поражение от старта на лятната подготовка.

Диого Жота водеше атаката на Ливърпул, а зад него действаха Мохамед Салах, Фабио Карвальо и Къртис Джоунс. В средата на терена си партнираха Райън Гравенберх и Харви Елиът.

Ерик тен Хаг пусна като централен нападател Маркъс Рашфорд. Джейдън Санчо и Амад Диало стартираха по крилата, а Мейсън Маунт играеше пред Каземиро и младока Тоби Колиър.

Първата възможност беше за "червените дяволи" след груба грешка на Ибрахима Конате. Колиър веднага подаде на Мейсън Маунт, но Куивин Келъхър се прояви с отлично спасяване. Ливърпул поведе в 10-ата минута, когато Фабио Карвальо преодоля Каземиро и с помощта на лек рикошет матира Андре Онана.

Последваха нови две опасни атаки на Ман Юнайтед, но в първия случай Келъхър спря Маунт, а след това Рашфорд шутира на сантиметри от целта. В 22-ата минута Маунт намери непокрития Санчо, но неговият опит да стреля с глава беше крайно неуспешен. "Червените дяволи" продължиха да създават напрежение пред Келъхър и Рашфорд още веднъж пропусна от чиста позиция.

Ливърпул постепенно вдигна оборотите, макар че Салах оставаше изолиран и това видимо го изнерви. В 36-ата минута египтянинът напомни за себе си, като центрира към Къртис Джоунс, който удвои преднината на мърсисайдци.

През второто полувреме Манчестър Юнайтед опита да играе още по-атакуващо, но опасните положения бяха пред вратата на Онана. В 61-ата минута Жота стреля силно, Онана изби, но Костас Цимикас притича и се разписа за 3:0. Малко преди това Скот Мактоминей като по чудо не се разписа, заслуга за което има и резервният вратар на Ливърпул Витек Ярош.

В средата на полувремето Арне Слот направи 7 смени наведнъж, а не след дълго Тен Хаг също пусна няколко младоци. В 84-ата минута Аарън Уан-Бисака се контузи и вместо него влезе Джеймс Сканлън.

В края и двата тима нямаха голямо желание да атакуват и двубоят просто се доиграваше.