Ман Сити срази Челси с хеттрик на Холанд

След три поражения от началото на американското си турне, Манчестър Сити най-после постигна победа. "Гражданите" спечелиха с 4:2 контролата срещу Челси, а Ерлинг Холанд направи хеттрик. За тима на Пеп Гуардиола се разписа и Оскар Боб, а точни за Челси бяха Рахийм Стърлинг и Нони Мадуеке.

В състава на Ман Сити преобладаваха футболисти, които рядко попадат сред титулярите, с изключение на Холанд, Джак Грийлиш, Матео Ковачич и Йошко Гвардиол.

Стартовите 11 на Челси изглеждаха по-впечатляващи, като в предни позиции започнаха Кристофър Нкунку, Ромео лавия и Михайло Мудрик, а в средата на терена Енцо Мареска пусна Мойсес Кайседо, Енцо Фернандес и новото попълнение Киърън Дюсбъри-Хол.

Още в началото Леви Колуил извърши нарушение срещу Холанд в наказателното поле и нападателят откри резултата от отсъдената дузпа. Норвежецът трябваше да повтори изпълнението си, но не показа колебание и преодоля Роберт Санчес.

Секунди по-късно защитата на Челси отново се провали, а Холанд това и чакаше. Таранът на Ман Сити хладнокръвно прати топката в мрежата и "гражданите" поведоха с 2:0.

Оскар Боб и Джак Грийлиш можеха съвсем да смчакат самочувствието на "сините" от Лондон, но пропуснаха добри положения. В 23-ата минута хубав пас на Енцо Фернандес намери Нкунку, но Щефан Ортега спаси удара на французина. До края на полувремето Нкунку още веднъж беше близо до гола, а Фернандес не наказа грешка на Ортега, като прехвърли опразнената от стража врата.

На почивката Мареска пусна в игра Мадуеке и Стърлинг, което се оказа добър ход, но преди двамата да раздвижат атаката на Челси, Манчестър Сити вкара още два гола. В 55-ата минута Оскар Боб направи резултата 3:0, а в 56-ата Холанд не прости поредното наивно действие на Челси в защита.

Стърлинг се разписа срещу бившия си тим за 1:4 в 59-ата минута след комбинация с Мадуеке, а Гуардиола предприе много смени, като даде шанс за изява на футболисти от младежките формации на Ман Сити. Това позволи на Челси да вземе инициативата и в 89-ата минута Мадуеке оформи крайния резултат. Подаването за гола дойде от Лавия.

За Ман Сити това беше последна контрола, а на Челси предстоят проверки срещу Реал Мадрид и Интер.