Жирона нанесе първа загуба на Наполи при Конте, Осимен отново не се появи

Наполи регистрира първа загуба в лятната си подготовка. Отборът на Антонио Конте отстъпи с 0:2 на Жирона. В досегашните си три мача “партенопеите” не бяха допуснали гол, но срещу хита от предишния сезон в Ла Лига се видя, че изпитват проблеми в защита.

Виктор Осимен отново не игра за Наполи, въпреки очакванията, че е поне сред резервите. Нигерийският нападател не е контузен и тренира пълноценно, докато чака трансфер. Очаква се той да бъде продаден на Арсенал или Пари Сен Жермен. Интерес има и от Челси.

Първото попадение падна в 23-ата минута и беше дело на Дони ван де Беек. Нидерландецът се възползва от груба грешка на вратаря Алекс Мерет и прати топката в мрежата. Дъждът над Кастел ди Саннгро затрудни футболистите и на двата отбора, а Мерет се реваншира за лошата си изява при гола с няколко спасявания след удари на Арнау, Порту и Браян Хил.

През второто полувреме Жирона все така доминираше и Леонардо Спинацола трябваше да чисти от голлинията след изстрел на Хил. Единственото чисто положение за Наполи се откри пред Амир рахмани, но той уцели напречната греда.

В 82-ата минута Тони Вийя изскочи на добра позиция и затвърди победата на Жирона.