Контролна среща: България U15 - Черна гора U15 0:0

Голове с глава и реми в "Овча купел"

Хебър (Пазарджик) и Славия завършиха 1:1 в откриващия мач от третия кръг на efbet Лига. Виктор Генев даде аванс на "белите" още в петата минута. Юношата на Левски намери мрежата с удар с глава отблизо. В началото на второто полувреме Набил Макни изравни, също след изстрел с глава. Така отборите на Златомир Загорчич и Веселин Великов взеха първа точка през сезона.

Мачът, в който официално тимът от Пазарджик беше домакин, се игра на стадион "Александър Шаламанов" в София. В края на календарната година пък ще се случи обратното - Славия ще се води домакин на терена на "гробарите". Преди първия съдийски сигнал крилото на Хебър Атанас Кабов получи фланелка с номер 100 заради своя юбилеен мач в елита на България.

Мач №100 за Атанас Кабов в елита

Славия започна много силно мача и наложи сериозен натиск пред вратата на Петър Дебърлиев. Още във втората минута Карл Фабиен проби по лявото крило и подаде към вратарското поле, където дебнеше Денислав Александров. Николай Николаев обаче се намеси решаващо и изчисти в корнер.

В петата минута обаче Виктор Генев намери мрежата зад Петър Дебърлиев и даде аванс на "белите" - 1:0. Опитният футболист се разписа с глава след центриране от ъглов удар. Малко след това защитникът Велко Йеленкович можеше да направи 2:0 с воле отблизо, но вратарят на Хебър спаси майсторски.

Второто полувреме започна със силен натиск, но този път пред рамката на славистите. Това донесе бърза сполука на хората на Веселин Великов. В 49-ата минута Набил Макни посрещна с глава центриране отляво и въпреки плонжа на националния вратар Светослав Вуцов, резултатът беше изравнен - 1:1. Това беше втори гол за тунизийския национал от началото на сезона в efbet Лига.

Две минути след попадението на Набил Макни "гробарите" можеха да достигнат до светкавичен обрат, но топката беше спряна малко преди голлинията на Славия от Велко Йеленкович, а след това националът Ертан Томбак я изчисти на сантиметри от страничната греда.

В оставащото време последваха няколко опасности, създадени от символичните гости пред вратата на Хебър, но до нови голове не се стигна и така отборите записаха по една точка - първа, в своя актив и вече мислят за следващия кръг от шампионата.

Хебър (Пазарджик) 1:1 Славия

0:1 Виктор Генев (5)
1:1 Набил Макни (49)

Стартовите състави:

Хебър (Пазарджик): Петър Дебърлиев, Георги Търтов, Калоян Пехливанов, Мартин Михайлов, Николай Николаев, Милен Гамаков, Уилям Фонкеу, Атанас Кабов, Октай Хамдиев, Кристиян Андонов, Набил Макни.

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Велко Йеленкович, Виктор Генев, Венцислав Керчев, Чунг Нгуен До, Иван Минчев, Галин Иванов, Карл Фабиен, Денислав Александров, Цветелин Чунчуков.