Млада Болеслав срещу Апоел в следващия кръг

Млада Болеслав ще бъде следващият съперник на Апоел (Беер Шава) в третия кръг на Лигата на конференциите. Това стана ясно, след като днес чешкият тим постигна втора победа над литовския Трансинвест - този път с 1:0 като гост, и с общ резултат 3:0 продължи напред в следващата фаза на надпреварата. Израелският тим пък отстрани Черно море след победа с 2:1 в реванша.

Млада Болеслав до голяма степен си беше осигурил място в следващия кръг още след мача на “Локотранс Арена”, където преди седмица победи с 2:0 в първия мач. Гостите бяха по-добрият отбор и през първото полувреме на двубоя във Вилнюс, като отправиха осем удара, но така и не успяха да вземат аванс до почивката.

Домакините започнаха по-добре второто полувреме, но в 78-ата минута надеждите им бяха окончателно попарени, след като Матияш Войта от малък ъгъл простреля Стефан Чупич. До края чехите нямаха проблем да задържат преднината си и да се класират за третия предварителен кръг на Лигата на конференциите.