Тежък сблъсък с действителността! Ботев загуби от Панатинайкос и вече мисли за Жрински Мостар

Тежка европейска вечер за Ботев (Пловдив). Пловдивчани загубиха с 0:4 от Панатинайкос в среща-реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа, с което напускат турнира с общ резултат 1:6 от двата мача. Йеремейеф (6) беше точен за гостите след страхотна атака, а след това Антъни Уджа (34) си отбеляза нелеп автогол след удар на Джуричич. В добавеното време на първата част Филип Джуричич (45+1) направи резултата класически. Но Панатинайкос не спря дотук и продължи с попаденията през второто полувреме. Йеремейеф (52) се разписа за втори път в мача, а Бернат на няколко пъти предотврати пето попадение. За съжаление на всички Бптев най-вероятно загуби Антъни Уджа за дълго време. Нападателят беше изнесен на носилка след тежко падане, а по изражението му ясно се виждаше, че изпитва сериозна болка в коляното. Положителното е, че Ботев продължава с европейското си участие, но в третия по сила турнир Лига на конференциите. Съперник на "канарчетата" в следващия кръг е босненският Жрински Мостар. Първата среща между двата тима ще се играе на стадион "Христо Ботев" в четвъртък, 8-ми август.

38 Ботев (Пловдив) 0:4 Панатинайкос

Преди началния съдийски сигнал бултрасите показаха ефектна хореография.

За съжаление на Ботев и всички фенове на отбора, двубоят не започна по най-добрия начин. Точно обратното - "канарчетата" приеха играта в собствената си половина и в 6-ата минута инкасираха гол след страхотна атака през центъра, завършена от Йеремейеф с едно докосване. Филип Джуричич получи в половината на Ботев и изведе в коридор Филип Младенович. Той пък чукна топката към Йеремейеф, който във вторни пореден мач наказа пловдивчани.

В 21-рвата минута далечен удар на Филип Младенович премина покрай вратата на Бернат. Ботев отговори минута по-късно чрез Нвачукву, който проби отдясно, влезе в наказателното поле, освободи се с финт от защитник и пробва нещо средно между удар и центриране, с което стражът на Панатинайкос се справи.

В 27-ата минута и късметът не беше с Ботев след мощен удар на Николай Минков, който едва не счупи горната греда на вратата зад Драговски.

Когато изглеждаше, че Ботев е стабилизирал играта си и вече търси изравняване на резултата, Панатинайкос удари с нов гол. След удар на Джуричич топката се отби в главата на Антъни Уджа и влезе неспасяемо във вратата на Бернат.

В 39-ата минута Бакасетас нацели горната греда с изстрел от далечна дистанция.

И за да бъде всичко надолу с главата за Ботев, голмайсторът и звезда на отбора - Антъни Уджа, беше принудително заменен след сблъсък с Тамм в наказателното поле. Нападателят падна тежко и беше изведен на носилка със съмнения за сериозна контузия в коляното.

В първата минута на добавеното време на първата част Ботев инкасира и трети гол. Сирики Диабате сгреши, след като не успя да изчисти топката силно в предни позиции. Това позволи на Манчини да отнеме и да влезе в наказателното поле, след което подаде към свободния Филип Джуричич, а за опитен нападател като него беше лесна задача да прати топката в мрежата.

Панатинайкос нямаше намерение да спре дотук и потърси още попадения. Янис Коцирис изведе Йеремейеф с меко подаване, а нападателят технично копна топката над вратаря Бернат и отбеляза. Първоначално попадението беше отменено заради засада, но ВАР показа, че страничният съдия е сбъркал, въпреки че останаха съмнения доколко правилно е решението на видео системата.

В 72-рата минута Мартин Секулич не успя да намери очертанията на вратата след удар с глава. Две минути по-късно Бернат предотврати сигурен гол при удар на Йеремейеф. В 86-ата минута отново вратарят на Ботев беше посредна преграда пред гола. Лимниос излезе сам срещу стража, но Бернат запази хладнокръвие и парира шута. Вратарят на пловдивчани оформи своя хеттрик от важни спасявания през второто полувреме, след като спря и Шпорар.

Ботев (Пловдив) 0:4 Панатинайкос
0:1 Йеремейеф (6)
0:2 Антъни Уджа (34 авт)
0:3 Филип Джуричич (45+1)
0:4 Йеремейеф (52)

Стартовите състави:

Ботев (Пловдив): Ханс Кристиан Бернат, Антоан Конте, Йонас Там, Сирики Диабате, Константинос Балоянис, Джеймс Ето'о, Антонио Перера, Николай Минков, Ивелин Попов, Кристиан Нвачукву, Антъни Уджа.

Панатинайкос: Дронговски, Котцирас, Ингасон, Йедвай, Младенович, Арао, Черин, Манчини, Бакасетас, Джуричич, Йерембев.