Лудогорец падна, но оцеля и си осигури групи! Идват мачове с Карабах

Лудогорец загуби с 0:1 гостуването си в Унгария на Динамо (Минск) във втория квалификационен кръг на Шампионска лига. Голът на стадион "Мезокьовезд Варош" реализира Иван Бахар към края на първото полувреме, но това не стигна на беларусите да елиминират неубедителния представител на efbet Лига.

Въпреки поражението, отборът на Георги Дерменджиев продължава в третия предварителен кръг, където ще срещне шампиона на Азербайджан - Карабах. С класирането си напред тимът от Разград си осигури минимум участие в груповата фаза на Лига на конференциите - за девета поредна година Лудогорец ще играе в групи от евротурнирите. Дебют за "орлите" срещу Динамо записа германският вратар Хендрик Бонман, който имаше много добри намеси пред голлинията.

В четвъртата минута Рик Джонатан можеше да открие резултата в полза на Лудогорец. Бразилското крило на "зелените" напредна и шутира от малък ъгъл, но вратарят на Динамо Фьодор Лапухов спаси. Скоро след това последва пропуск от чиста позиция на Руан Секо.

В отговор символичните домакини достигнаха до разбъркване и сериозна опасност пред рамката на Хендрик Бонман в 11-ата минута. Павел Седко стреля опасно, но германският вратар на Лудогорец успя да избие, след което топката се отклони в горната греда.

Последваха по-скучни минути до 37-ата. Тогава Трофим Мелниченко получи технично подаване отдясно, напредна и подаде към своя съиграч Иван Бахар пред вратата на "зелените", който без особени проблеми намери мрежата зад Бонман - гол за Динамо (Минск).

В началото на второто полувреме Лудогорец изравни гредите. За това помогна и неумелата намеса на вратаря Лапухов, който не успя да спре както трябва удар в тялото му, след което топката се спря в страничната греда. Последваха още пропуски на "орлите", които започнаха силно след почивката. Бърнард Текпетей и Якуб Пьотровски показаха неточен мерник. В 70-ата минута обаче Хендрик Бонман трябваше да се намесва решаващо при разбъркване в пеналтерията на разградчани и последвал изстрел от воле на резервата Педро Игор.

Динамо (Минск) пробва всячески да стигне до второ попадение, за да прати двубоя в продължения, но Бонман и защитата пред него не допуснаха ново колебание. Така последният съдийски сигнал дойде при 1:0 за беларусите и напред продължи българският шампион.

Динамо (Минск) 1:0 Лудогорец

1:0 Иван Бахар (37)

Стартовите състави:

Динамо (Минск): Фьодор Лапухов, Артьом Биков, Владислав Калинин, Алексей Гаврилович, Раи, Павел Седко, Александър Селява, Никита Демченко, Трофим Мелниченко, Стивън Алфред, Иван Бахар.

Лудогорец: Хендрик Бонман, Аслак Фон Витри, Оливие Вердон, Диниш Алмейда, Антон Недялков, Тодор Неделев, Якуб Пьотровски, Ивайло Чочев, Бърнард Текпетей, Рик Джонатан, Руан Секо.