Душан Керкез: Трябва да сме на топ ниво, за да отстраним Панатинайкос

Наставникът на Ботев (Пловдив) Душан Керкез говори пред представителите на медиите преди утрешния реванш срещу Панатинайкос от втория квалификационен кръг на Лига Европа. В първия двубой, игран в Атина, гърците победиха с 2:1.

Панатинайкос има много класни футболисти. Това е отбор с много история. Имат много качество и от това, което чувам, водят в отбора още качествени футболисти. Не се плашим от Панатинайкос. Имат футболисти, които могат да решат мача всеки момент. Не трябва да търсим задължително гол от първата минута.

Нямахме много време да мислим за дербито, защото ни предстои голям мач. Вече сме доста по-спокойни. Бях емоционален, но за мен семейството е най-важно. Винаги ще защитавам своето семейство, а тези играчи за мен са най-важните и винаги ще ги защитавам с цената на всичко. Накрая казах нещо. На Балканите не всички са такива, каквито казах, но има и такива, които нападат жени. Това много ме ядосва. Казах всички тези неща, за да защитя своя играч. Знам своята отговорност като публична личност. Трябва да помислите, че и вие можете да се от другата страна. Може да се случи и на вашите близки. Сега беше домат, но можеше да бъде нещо друго и по-сериозно. Нося отговорността си. Продължавам да твърдя, че Панатинайкос е фаворит. За да отстраниш отбор като тях, трябва да бъдеш на топ ниво. Готови сме да играем 120 минути, ако се наложи.

Идеалният сценарий за нас е да вкараме два гола и да не допуснем такъв. Надявам се мачът да бъде добър за феновете. Всички в България говорят за Ботев и трябва да продължим така. Трябва да сме здраво стъпили на земята. Искаме Панатинайкос да се чувстват добре за нас и да говорят добро за нас. На терена ще ги очаква битка.